- 08 июля 2025
Невелика тріщина на лобовому склі — знайома ситуація для багатьох водіїв. Камінь з-під вантажівки, удар градом чи навіть різкий перепад температур, і ось вже по склу пішла павутина. Здавалося б, дрібниця, але інколи вона може стати приводом для штрафу від поліції, пише mAuto.
Поліцейські зазвичай посилаються на ДСТУ 3649:2010, де передбачена заборона на експлуатацію авто з пошкодженням у зоні дії двірників. Саме про це вони вказують у протоколах за частиною 1 статті 121 КУпАП. Покарання на перший раз становить 340 грн, а якщо порушення повториться водію може загрожувати вже 1 700 грн штрафу і позбавлення посвідчення на період до півроку.
Між тим, пункт 31.3 Правил дорожнього руху прямо не забороняє рух із пошкодженим лобовим склом. Це значить, що сама по собі тріщина ще не є причиною для адміністративної відповідальності. За словами юристів, притягнути до відповідальності лише за факт тріщини не мають права.
То їздити з тріщиною на лобовому склі можна? Формально — так. Але в реальності все складніше. Навіть якщо штраф буде неправомірним, доведеться витратити час і нерви на його оскарження. А якщо тріщина знаходиться в полі зору водія — це вже справжня загроза безпеці, адже вона може погіршувати огляд. Якщо на склі з’явилась тріщина, краще не тягнути й відремонтувати її якомога швидше. Це не лише питання закону, а й вашої безпеки. І, звісно, менше шансів потрапити в неприємну розмову з інспектором на дорозі.