Патрульні ставлять питання не з цікавості. Коли вас зупиняє поліція й лунає фраза «Куди прямуєте?», це не спроба підтримати розмову. Це перевірка.

«Інспектори оцінюють, як людина тримається, як говорить, чи є запах алкоголю», – пояснив у коментарі Андрій, адвокат з Києва з 10-річним досвідом. За його словами, досвідчені поліцейські звертають увагу на дрібниці – розфокусований погляд, плутану мову, почервоніння обличчя. Все це може бути приводом запропонувати пройти перевірку на тверезість.

Іноді водія просять пройти до службового авто. Виявляється, це не для протоколу. Якщо салон холодний, вікна миттєво пітніють у присутності людини, яка вживала спиртне. Це один із побічних сигналів. Але погоджуватись на це – не обов’язково. Як каже юрист, пересідати у патрульну машину слід лише в разі затримання або коли справді є підстави.

«Ви не зобов’язані цього робити. Але часто водії не заперечують – бо не хочуть загострювати ситуацію», – додає адвокат.

У такій розмові головне – тримати себе в руках. Без жартів. Без різкостей. І з мінімумом слів. Якщо здається, що розмова заходить не туди, краще все знімати на відео. А якщо прозвучить натяк на «подяку», – чітко перепитайте, про що мова. І повідомте, що плануєте звернутись на гарячу лінію Нацполіції.

«Згадка про камеру і звернення до керівництва часто охолоджує запал», – говорить юрист. Іноді цього достатньо, аби патрульні просто побажали гарної дороги.