- 11 июля 2025
- "Громадське"
Що сталося на мосту Патона 9 липня? Яким є стан однієї із головних транспортних артерій столиці та які наслідки для мешканців міста матиме можливе закриття цієї дороги?
Про це в ефірі Громадського радіо розповіли Віталій Селик (голова Ради з урбаністики Києва) та Олександр Пелипишин (начальник відділу з експлуатації теплових мереж «Київтеплоенерго»).
Що сталося на мосту Патона 9 липня?
«Я би не став називати це аварією. Наразі проводяться роботи з гідравлічних випробувань теплової мережі, яка прокладена в тілі мосту. І цей «водоспад» — наслідок виявлення пошкодження під час планових гідравлічних випробувань. Ці випробування ми проводимо щорічно для того, щоб виявити слабкі місця теплової мережі та усунути їх в міжопалювальний період і таким чином уникнути перерв теплопостачання в опалювальний сезон», — пояснив Олександр Пелипишин.
За його словами, витік, який стався при перевірці тепломережі, ніяк критично не впливає на стан мосту: «Трубопроводи прокладені у тілі моста і коли стається пошкодження, то вода стікає вниз і ми можемо бачити наслідки проведення таких робіт».
Що відомо про стан мосту Патона
«Вже понад 10 років міст перебуває у стані, коли його фактично не можна експлуатувати. Мосту вже понад 70 років і це критичний для нього час, який потребує невідкладного ремонту. Однак, наскільки ми знаємо, спеціалісти київської адміністрації все ж намагаються слідкувати за його станом.
Як ви могли помітити — із мосту зняли частину навантаження — звузили кількість смуг для руху автомобілів. На його початку стоїть поліція, яка обмежує вʼїзд вантажівок на міст. Так само ви там не побачите автобуси та тролейбуси «гармошки», оскільки вони мають завеликий вантаж», — розповів Віталій Селик.
Водночас, як він наголосив, досі зберігається невідкладна потреба поставити його на ремонт: «Але вона, знову ж, впирається у міські спроможності пропуску між правим та лівим берегом. Досі добудовується Подільський міст, він іще не повністю запущений. Також у стані ремонту перебуває міст метро.
Тому, зараз шукаються можливості, щоб зберегти і пропускну здатність між берегами, і поставити міст на ремонт».
Наскільки вплине на рух перекриття мосту Патона
«У нас була нещодавно схожа практика, коли через підтоплення біля «Деміївської» була частково перекрита лінії метрополітену. І це теж сильно вплинуло на пасажиропотік у Києві. Але практика показує, що катастрофи не сталося, протягом тижня транспорт врівноважився в потоках.
Якщо трапиться подібна ситуація з мостом Патона і його доведеться перекрити через занадто високу аварійність, тоді справді доведеться посилити громадський транспорт у місті, скомунікувати, наприклад, з «Укрзалізницею», щоб вона збільшила кількість рейсів міської електрички і в основному за тиждень-півтора транспортна ситуація у місті врівноважиться», — зазначив Віталій Селик.
За його словами буде менш комфортно, ніж зараз: «На 10-15 хвилин довше буде тривати шлях людини з лівого берега на правий і навпаки. Але критично це на міську ситуацію не вплине».