Після січневого підвищення ціни на «автоцивілку» у два рази частина водіїв просто перестала її оформлювати. А дехто, як каже досвідчений інспектор патрульної поліції з Харкова, пішов ще далі – почав користуватися підробленими полісами.

«Найчастіше чуємо: забув удома. Перевіряємо по базі – якщо дійсно є, штраф 425 гривень. Немає або прострочена – вже 850», – пояснює він.

Поліцейські звіряють дані через МТСБУ. Це займає кілька хвилин, але іноді відкриває зовсім не те, що водій хотів приховати.

Деякі автомобілісти, за його словами, скачують фейкові поліси з інтернету. Якість підробки буває такою, що «з першого погляду й не відрізниш». Але як тільки інспектор сумнівається – вмикає базу. І якщо підтверджується підробка, розмова йде вже з іншим підтекстом.

«Кримінал. До 17 тисяч гривень штрафу. Або обмеження волі. І навіть якщо дали умовний термін, інформація про це – у реєстрі. Потім пояснюй це при влаштуванні на роботу», – каже він.

Найпростіший спосіб уникнути зайвих пояснень – додати страховий поліс у «Дію». Цифровий документ приймається без питань.

У ситуації з ДТП підробка або відсутність страховки обійдеться ще дорожче. Ремонт чужої машини, лікування постраждалих – усе за свій рахунок. «Економія» в таких випадках швидко перетворюється на боргову яму.