Українські водії почали частіше рахувати, скільки реально проїжджає авто на одному баку. І нерідко виходить: на одній заправці вистачає на 600 км, а з іншої – ледь дотягуєш до 450. У чому річ — розповіли експерти.

Інженер-моторист Олександр, який понад 20 років ремонтує двигуни в Харкові, пояснює це не магією і не шахрайством. Але так, усе починається з пального. Частина заправок підмішує леткі присадки, щоб зробити бензин «потужнішим». Але вони швидко випаровуються – і те, що ви заливали як А-95, перетворюється в баку на А-92. І паливна система одразу це відчуває. Двигун починає споживати більше.

Буває й гірше. Дійсно, деякі АЗС шахраюють і просто продають 92-й замість 95-го. Також не виключений банальний недолив. Показники на табло одні, а в баку реально менше на кілька літрів.

«Мав нещодавно Hyundai i30. На одній заправці вистачало на тиждень. Перейшов на іншу – за ті самі гроші їздив уже чотири дні. Перевірив – недолив і бензин гірший», – розповів Андрій, водій таксі з Києва.

А ще витрата зростає від манери водіння і дорожніх умов. У місті – часті зупинки, тягнучки, кондиціонер. На трасі – стабільна швидкість і менше навантаження. Різниця може бути суттєвою – до 50%. Фахівці радять фіксувати пробіг після заправки, змінювати АЗС, якщо бачите різницю, і не вестися на акції без перевірки якості. Своїх грошей і нервів це точно варте.