- 15 июля 2025
- today.ua
Дедалі частіше українські водії помічають на перший погляд досить дивне явище. Після заправки “до повного” на одних АЗС їм вдається подолати до 600 км шляху. Проте бензин з деяких інших заправок не завжди дозволяє проїхати навіть 450 км. Експерти звернули увагу на таку тенденцію та пояснили зазначену різницю в пальному. Як виявилось, бензин в Україні — це справжня лотерея.
За словами інженера-моториста Олександра з 20-річним досвідом ремонту двигунів, жодної магії у різниці між пальним на заправках немає. Часто розгадка цього “феномену” криється у домішках до пального. Справа в тому, що деякі АЗС додають до бензину леткі присадки. Вони підвищують “потужність” пального, однак досить швидко випаровуються. У підсумку залитий на АЗС А-95 всередині авто з часом перетворюється на А-92. Як наслідок, зростають обсяги споживання бензину.
Проте існують і АЗС, які просто ошукують клієнтів. Такі станції відразу заливають у бак 92-й бензин, але позначають його як А-95. Та насправді ситуація може бути ще банальнішою. Цілком ймовірно, що деякі продавці пального “підкручують” покази табло та просто недоливають бензин в бак.
“Мав нещодавно Hyundai i30. На одній заправці вистачало на тиждень. Перейшов на іншу — за ті самі гроші їздив уже чотири дні. Перевірив — недолив і бензин гірший”, — скаржиться водій таксі Андрій.
Водночас експерти зауважують, що на витрати бензину здатні вплинути також стиль керування автомобілем та умови на автошляхах. До прикладу, у місті витрати пального зазвичай суттєво вищі. Адже в міській місцевості іноді доводиться тривалий час простоювати у заторах, а також робити часті зупинки. Натомість за містом досить легко зберігати стабільну швидкість.
У підсумку експерти радять водіям дещо поекспериментувати та обрати оптимальну для себе мережу АЗС. Для цього після заправки слід простежити за пробігом автівки. А наступного разу заправитися на іншій АЗС та зрештою порівняти швидкість витрати пального, залитого на обох заправках.