Літо не питає, чи готовий ти. Температура за вікном +32, а в салоні все +55. Увімкнув кондиціонер – і, здавалося б, полегшало. Та не все так просто.

Фахівці звертають увагу на п’ять поширених помилок при користуванні автомобільним кондиціонером, які згубно впливають як на ресурс кліматичної установки, так і на здоров’я водія.

Помилка №1: запуск кондиціонера на повну у пекельному авто

Водій сідає у розпечену машину, вікна щільно зачиняє, клімат – на максимум, повітря – прямо в обличчя. Через два дні – червоне горло або нежить. Компресору при цьому теж несолодко: він змушений боротися з температурою, близькою до тієї, що в духовці. Спершу провітріть салон. Хоча б хвилини дві. А вже потім – вмикайте кондиціонер.

Помилка №2: забути про рециркуляцію

У спеку ця кнопка – рятівна. Без неї система тягне гаряче повітря з вулиці. А з нею – ганяє вже прохолодне салонне. Економія пального і зниження навантаження на компресор – як бонус.

Помилка №3: брудний радіатор

Між радіаторами часто накопичується пил, пух і жуки. І хоча зовні все ніби чисто, фреон гріється більше, ніж повинен. Тиск зростає, компресор працює на межі. Раз на сезон варто промити радіатор – це збереже техніку і нерви.

Помилка №4: їздити з малою кількістю фреону

Фреон – це не лише холод. Він ще й носій масла. Якщо його мало – компресор починає “суху” роботу. А це прямий шлях до поломки. Раз на два роки – базова діагностика. Інакше можна попрощатися з компресором і готуватися до складного й дорогого ремонту.

Помилка №5: нехтувати чищенням

У вологому середовищі вентиляції оселяється грибок і бактерії. Дефлектори починають “пахнути погребом”, а люди в салоні – чхають, кашляють і скаржаться на втому. Чистку варто робити хоча б раз на пів року – навесні й восени.

З кондиціонером жартувати не варто. Якщо все робити правильно – він не тільки охолодить, а й прослужить довго. А іноді – досить просто відкрити вікно.