- 20 июня 2017
- vechirniykiev
Нещодавно, у столиці провели цікавий моніторинг. Ціллю експерименту було визначити плюси та мінуси паркувальників, побачити реальну реакцію водіїв на них та стан київських парковок. Три випробні майданчики проекту «Чесна парковка» знаходились на вулиці Володимирській, площі Івана Франка та Прорізній. У рамках акції, на тестових місцях розповсюджували брошурки з матеріалами про легкі способи безготівкової оплати за паркування. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Цікаво, що на локаціях працювали оновлені контролери служби паркування, що були відібрані за результатами конкурсу. Претендентам одразу озвучили нестандартну вимогу – відсутність попереднього досвіду роботи паркувальником.
Що показав моніторинг?
Завантаженість паркувальних майданчиків складала в середньому 85%. Зокрема.
Надходження. Загальна сума надходжень від сплати за паркування за 5 днів склала 6090 грн, зокрема:
1. площа Івана Франка – 2700 грн*;
2. вул. Володимирська, 50 – 1370 грн.;
3. вул. Прорізна, 27-19 – 2020 грн.
Варто зазначити, що впродовж 5 днів на майданчиках періодично виникали проблеми з РРО – пристроєм, який дозволяв приймати оплату від водіїв та видавати чеки про сплату.
Несплата. Через несплату водіїв за 5 днів міський бюджет недоотримав 3550 грн. Моніторами зафіксовано 144 випадки несплати водіями за паркування.
1. площа Івана Франка – 2000 грн. (60 випадків);
2. вул. Володимирська, 50 – 100 грн. (7 випадків);
3. вул. Прорізна, 27-19: 1450 грн (77 випадків);
Робота паркувальників. Із 13 червня на трьох паркувальних майданчиках запрацювали нові, спеціально відібрані та навчені паркувальники. Серед негативних сторін їхньої роботи громадські монітори відзначали пасивність у роботі та невпевненість через брак досвіду. Серед позитивів – комунікабельність і відповідальність.
Реакція водіїв. У цілому водії вже ознайомилися з проектом і роботою нових паркувальників (із 12 червня монітори розпочали роздачу водіям спеціального інформаційного матеріалу про мету проекту, роль водія та завдання паркувальників і моніторів на майданчику). Кілька разів на майданчиках виникали випадки непорозуміння між водіями та новими паркувальниками (особливо на майданчику на пл. Івана Франка). Однак ситуації вдавалося владнати, у тому числі завдяки інформаційній роботі з водіями та роз’ясненню цілей проекту.
Також, за інформацією моніторів, неодноразово траплялися випадки, коли водії самостійно хотіли заплатити, користувалися паркоматом, активно цікавилися проектом, роботою монітора та паркувальника.