Щодня на дорогах України гинуть десятки людей у різних аваріях

Трагічна аварія у Харкові знову порушила тему відповідальності водіїв на дорогах та посилення штрафних санкцій за порушення ПДР (окрім того, можливу перездачу іспитів для власників посвідчень).

Щодня на дорогах України гинуть десятки людей у різних аваріях. Часто причинами таких подій є елементарне нехтування правилами дорожнього руху.

А коли за кермом перебувають чиновники, політики, депутати, мажори, просто багаті люди – автомобіль чомусь перетворюється взагалі на потенційне джерело небезпеки. Можливо тому, що практично ніхто з них не відповідає за скоєне на дорозі. Навіть якщо під колесами їхнього автомобіля гинуть люди.

У судів є можливості та механізми позбавляти прав водіїв за кермування, наприклад, на підпитку. Але вони в більшості не роблять цього. А навпаки, виправдовують таких водіїв.

За словами міністра внутрішніх справ Авакова, торік на дорогах України загинули 3187 людей, а за дев’ять місяців цього року – вже понад 2000.

— Вважаю, що пора ухвалити законодавчі акти, що дозволять запровадити: повсюдне застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень і жорсткі штрафи; радикальне посилення покарання за водіння автомобілів у п’яному вигляді, — написав він.

Народні депутати після останніх подій взагалі запропонували запровадити норму постійної перездачі усім власникам водійських посвідчень.

— Буду пропонувати уряду ввести норму перездачі для всіх власників водійських прав – заявив народний депутат Іван Рибак.

Хоча навряд чи запровадження такої норми може кардинально виправити ситуацію. Очевидно, що фігурантка смертельного ДТП у Харкові добре знала, що їхати на червоне світло світлофора заборонено. Але безкарність дозволяє постійно порушувати цю норму.

До речі, саме чинний генпрокурор Луценко під час свого керування МВС збільшив штрафи за порушення ПДР. Але це майже не вплинуло на ситуацію на дорогах. Проте грошики потекли річкою, і особливо привабливими були потоки до приватних кишень окремих посадовців. Хочемо нині повторити цей «успіх»?

Усі водіїв твердо знають, їхати на червоне не можна, заборонено пересікати суцільну смугу, підрізати, їхати напідпитку тощо, але все одно і далі порушують ці норми. Сьогодні високі чини мають турбуватися, чому немає виконання законів, які давно ухвалено.

Хоча у регіональному сервісному центрі при МВС кажуть, що більше водій практикується (перездає), то краще знатиме правила руху.

— Що більше людина практикується, то безпечнішою буде ситуація на дорогах для учасників руху. Однак, наголошую, мова йде лише про законопроект, який ще розглядатиме профільний комітет у Верховній Раді. До речі, з цього приводу у засобах масової інформації було вже багато сказано. Не всі зрозуміли, що йдеться не про «перездачу на права», а про проходження кожні 15 років медичного огляду та заміну посвідчення водія, — каже виконуючий обов’язки начальника РСЦ МВС України в Чернівецькій області Василь Душинський. – Навряд чи такі норми допоможуть підвищити порядок на дорогах, але вже точно призведуть до розширення корупційної складової.

Погляд