У Сінгапурі заборонять появу на дорогах нових автомобілів в 2018 році. Місто-держава оголосило про плани скорочення темпів зростання чисельності автомобілів з 0,25 відсотка в рік до 0 відсотків для автомобілів і мотоциклів, передає cikavosti.com.

Управління наземного транспорту (LTA) видає дозволи — Свідоцтва про право, які дають автовласникам право на використання свого автомобіля.

Уряд пояснює своє рішення дефіцитом земельних площ. У LTA заявили: «Враховуючи обмеження на використання територій та необхідність конкуренції, є обмежені можливості для подальшого розширення мережі доріг». В даний час дороги займають дванадцять відсотків загальної площі міста. На цьому обмеженому просторі роз’їжджає понад 600 тисяч приватних та орендованих автомобілів. Темп зростання числа комерційного транспорту залишиться на рівні 0,25 відсотка.

Такі обмежувальні заходи робить проблемним володіння автомобілем в Сінгапурі, який залишається одним з найдорожчих міст для автовласників. За даними Reuters, автомобілі середнього класу можуть коштувати тут в чотири рази більше в порівнянні з тими ж самими автомобілями в США.

Однак ці заходи будуть мати деякі позитивні побічні ефекти, принаймні, з точки зору екології. Менше число автомобілів на дорогах Сінгапуру буде означати менше забруднення навколишнього середовища від роботи двигунів внутрішнього згоряння. Крім того, припинення будівництва нових доріг в країні буде перешкоджати подальшому розвитку транспорту в існуючих просторах.