Автомобільні експерти дали водіям 5 порад, як визначити якість бензину, передає «24 news online».

1. Простий спосіб

Взяти звичайний білий аркуш паперу і змочити його в бензині. Якщо після його випаровування з поверхні паперу він знову буде чистий — отже, пальне якісне. Якщо на аркуші залишаються жирні плями — в бензині домішки. Купувати чи ні такий бензин — вирішувати вам.

2. Наявність смол

Кілька крапель бензину помістити на скло і підпалити. Якщо на склі з’явилася біла пляма, то смоли в цьому паливі відсутні, або є, але дуже мала кількість. Якщо ж плями жовті або коричневі, то концентрація смол тут перевищує норму. А от якщо на склі залишилася рідина, то в бензині присутні дизельні речовини.

3. Колір

Заповнити бензином прозору скляну ємність, подивитися на світло крізь неї. Відтінок рідини повинен бути злегка жовтим. Додати в бензин кілька крупинок марганцівки. Якщо після цього він порожевів, то в бензині є вода. Ємність, в якій проводили досліди, краще утилізувати.

4. Шкіра

Краще, ніж власне тіло, ніщо ні про що не скаже. Крапнути бензином на шкіру або просто на палець і розтерти. Якщо після випаровування рідини шкіра залишилася суха, то з бензином все гаразд. А якщо жирна — то є домішки.

5. Запах

Нюх може послужити в справі перевірки палива. Досвідчений водій завжди знає, як пахне якісне пальне. Домішки нафталіну або сірководню можна відчути. Такий бензин купувати неварто.

// document.write(«»);