Для «перекупників» продаж автомобілів – серйозний бізнес, в який вони готові вкладати гроші на просування своїх оголошень і привернення уваги. Щоб не потрапити на вудку шахраїв і відразу виявити «оголошення-обманку», достатньо знати кілька нехитрих правил, — autotheme.info.

Ви хочете визначити, не виходячи з дому, продається автомобіль чесним власником автомобіля або шахраєм?

Стикаючись у своїй щоденній роботі з різними шахраями і людьми які недобросовісно продають чужі авто, ми зробили кілька спостережень. Ці спостереження ми розділили за різними ознаками, за якими можна зрозуміти, що автомобіль продається не власником автомобіля, якась інформація спотворюється або приховується.

1. Ціна – значно нижче, ніж у автомобілів з подібною ж комплектацією і роком випуску.
Низькою ціною заманюють різного роду шахраї, які «продають» неіснуючий автомобіль або перекупники вказують не справжній рік випуску, а на 1-2 роки молодше, накручений пробіг автомобіля та інші «хитрощі»

2. Фотографії – прихований держ. номер автомобіля, прикритий чим-небудь номер, або зовсім авто без номера. Спочатку, номера ховалися перекупниками, для того, щоб приховати транзитний номер (що означало, що автомобіль знятий з обліку). Після зміни порядку реєстрації автомобілів 15.10.2013 року це стало неактуальним, але звичка залишилася. Також приховують, що автомобіль зареєстрований в іншому регіоні. Часта практика перекупників скупка автомобілів в інших регіонах. Більше того, і звичайні продавці автомобілів (приватники) також стали слідувати цій моді, приховувати держномер автомобіля, прикриваючись міфічною захистом персональних даних.

3. Фотографії – зроблені в приміщенні мийки, автосервіс або прямо поруч з ними, на території якогось промислового підприємства. В більшості своїй, перекупники жахливо зайнятий народ, у них конвеєр – купив машину, підрихтував, помив – у продаж. Їм ніколи думати про те, де б краще зняти авто. Не треба також забувати, що зазвичай це люди з невеликим рівнем освіченості та ерудиції і їм важко зрозуміти, що таке почуття прекрасного.

4. Фотографії – якщо навколо видно інші автомобілі зі знятими номерами, або номерами інших регіонів, табличками під лобовим – «продається» або цінниками. Це побічно говорить про те, що машина продається на торговому майданчику салону-перекупок.

5. Фотографії – на кермі новий чохол, на кріслах нові чохли, на штампованих колесах новенькі ковпаки. Найшвидший і найдешевший спосіб додати глянець бувалому автомобілю.

6. Фотографії – фотографії тільки загальних видів автомобіля. Відсутність фото, з якогось боку автомобіля. Жодного фото з вадою – сколом, подряпиною, пошкодженим елементом. Якщо немає фото з якогось боку автомобіля, ймовірно на тій стороні є якісь пошкодження, які таким чином приховуються. Перекупник до останнього моменту ніколи не покаже або не скаже, що у автомобіля є яка-небудь вада. Якщо ж в оголошенні є фото з вадою, то довіра до такого продавця буде на порядок вище

7. Фотографії – відсутність фото показань одометра (кілометражу), сервісної книжки.
Сервісна книжка є підтвердженням своєчасного обслуговування автомобіля, наявності гарантії, збільшує правдивість показань пробігу. Фото показань одометра позбавить вас від сюрпризу виявити при перегляді більший пробіг, ніж заявлено в оголошенні.

8. Фотографії – наклейка з номером і моделлю авто на брелоку чи дешева пластикова мітка, можна побачити на ключах в запалюванні. Часто перекупники продають багато автомобілів, і щоб не заплутатися в безлічі ключів роблять такі індивідуальні мітки.

9. Фотографії – На килимках лежать додаткові паперові килимки (як у офіційних дилерів)
Для того щоб купити такі килимки, потрібно замовити їх у великій кількості, що звичайному власнику автомобіля ні до чого. Це окупає себе коли у перекупників постійний потік продаваних автомобілів і бажаючих сісти в автомобіль і забруднити килимки.

10. Фотографії – На задньому ряду крісел або в багажнику лежить другий комплект гуми. Приватний продавець зазвичай зберігає другий комплект коліс в гаражі, на балконі, ще деінде і рідко возить із собою постійно. Перекупники ж, викупивши автомобіль з другим комплектом коліс, так само і виставляють на продаж.

11. Фотографії – дуже поганого дозволу, з водяними знаками інших сайтів, перекодувати з інших сайтів. Це означає, що подавець оголошення навіть не має своїх фотографій, а скопіював їх з іншого оголошення або з якогось іншого сайту. Цим займаються шахраї, які продають вигадані автомобілі, або перекупники створюють оголошення-обманку. Оголошення-обманка з привабливою ціною створюється для того, щоб привернути на торговельний майданчик покупця, по приїзду якому оголошують, що автомобіль проданий півгодини тому, але у нас є такий самий, але «з перламутровими ґудзиками» і на 10 000 грн дорожче.

Ще оголошення-обманка може використовуватися перекупником при викупі автомобіля у продавця. При торзі показується схожий автомобіль і аргументують тим, що у продажу є авто значно дешевше, ніж ціна продавця.

12. Фотографії – зроблені в іншу пору року. Це означає, що оголошення подано шахраями, які не мають своїх фотографій, або автомобіль має серйозні дефекти, через які автомобіль не проданий через 3-6 місяців.

13. Фотографії – зроблені в іншій країні, видно за номерами машин навколо, вивісок магазинів, дорожнім знакам. Або це шахраї, які діють за схемою вимагань грошей через інтернет. Або ліниві перекупники, яким навіть ліньки зробити фото продаваного автомобіля. Або це просто йде реклама послуг перегону. Дуже Щастя до описів таких автомобілів пишуть, що авто під замовлення. У реальності такий автомобіль швидше за все ви не купите, а просто він є рекламною картинкою.

14. Опис автомобіля – написане капсом (великими літерами). Відсутність у перекупників високого рівня освіти, знання основ етикету електронного листування.

15. Опис автомобіля – написане з явними граматичними помилками. Відсутність у перекупників високого рівня освіти, погане знання мови.

16. Опис автомобіля – формальні фрази-штампи, нічого не говорять про конкретний автомобілі, на зразок «не битий, не фарбований», «сів і поїхав», «будь-які перевірки за ваш рахунок». Оголошення пишеться людиною сприймає цю роботу як рутину, переписує одні й ті ж фрази з більш ранніх своїх, або чужих оголошень.

17. Опис автомобіля – використання спеціалізованого жаргону, який у повсякденному житті, люди далекі від автомобілів, не використовують «американка», «повний фарш», «без підкрасів».
Видає перекупника з головою, так як використовуються фрази з жаргону перекупників.

18. Опис автомобіля – відсутність індивідуальності, душевності в оголошеннях, дрібниць, які відомі тільки власнику яка любить свій автомобіль, наприклад «Проїхали 10 000 км по Європі».
Для перекупника автомобіль всього лише товар, він пише суто про товар, для приватного продавця – автомобіль, який служив йому кілька років, надійний друг, для когось, як член сім’ї.
І тільки власник автомобіля може написати будь-які індивідуальні замітки, що стосуються конкретного автомобіля, а перекупники цим просто не «заморочуються».

19. Телефонний номер – його відсутність (є тільки електрона пошта для зв’язку). Основна ознака оголошення поданого шахраями для виманювання грошей по інтернету.

20. Телефонний номер – на цей номер виходило кілька оголошень про продаж автомобілів протягом року. Один із самих основних ознак перекупок. Звичайний власник автомобіля рідко продає авто частіше, ніж раз 1-3 роки.

21. Телефонний номер – номер постійно вимкнений, незважаючи на те, що оголошення щойно вийшло або регулярно оновлюється. Такі оголошення створюються або шахраями для виманювання грошей через інтернет (щоб люди не дзвонили, а писали на пошту), або це оголошення-обманка, про який писав вище.

22. Телефонна розмова – перше питання вам «Ви по якій машині дзвоните?». Перекупники рідко продають одну машину, а частіше декілька, і таке питання задається, щоб зрозуміти, на яке оголошення відгукнувся покупець. Також ви можете побачити на фото, що для кожного оголошення може використовуватися окремий телефон.

23. Телефонна розмова – незацікавленість у розмові, відхід від конкретних відповідей, посилання на міфічного чоловіка, брата, який все знає. Якщо відповідає диспетчер, то вона взагалі нічого не знає про автомобіль, крім того, що написано в оголошенні, якщо відповідає сам перекупка, то так як він продає багато автомобілів і постійно, він не може запам’ятати, якісь деталі. Наприклад, де конкретно обслуговувався автомобіль, яке масло заливали, яка марка гуми на літньому комплекті, а яка на зимовому. Власник авто, майже завжди зможе відповісти на такі питання.

24. Телефонна розмова – перехід на «ти» без вашої згоди, хамський тон, стримуваний або більше того нестримуваний мат, «наїзди». Зазвичай таке буває, якщо ви дістали шахрая чи перекуповування своїми докладними питаннями, на які він не може відповісти і він починає плутатися в показаннях. Якщо ж так починає реагувати справжній власник авто, то подумайте, чим обумовлена ​​така агресія? А чи потрібно купувати авто у такого продавця?

25. Телефонна розмова – відмова в наданні даних VIN, держ. номери, номери СТС. У більшості випадків власник зацікавлений у якнайшвидшій продажі автомобіля і піде вам назустріч у наданні цих даних, оскільки:
по VIN ви можете дізнатися точну дату виробництва і подробиці комплектації
по держ. номером та номером СТС фактична кількість власників, наявність заборон, наявність фактів ДТП.

26. Телефонна розмова – можна позначити однією фразою «приїжджайте і все дізнаєтеся, чого по телефону час витрачати». Перекупник зайнятий іншими покупцями, або автомобіля з цього оголошення немає у продажу і це оголошення-обманка.

27. Телефонна розмова – при з’ясуванні адреси, просять під’їхати в якусь промислову зону, гаражі та інше, тобто в місця, де зазвичай люди не живуть, час огляду жорстко фіксують в рамках робочого дня. Найчастіше торгові майданчики орендуються в промзонах, і інших недорогих для оренди районах міста. Так як, перекупники самі часто ходять на свою торгову площадку, як на роботу, то і показувати поза рамками свого робочого дня вам авто ніхто не буде.

28. Оголошення – якщо оголошення оновлюється частіше, ніж раз на два тижні. Якщо оновлюється щодня – 100% перекупка. Стандартна практика професійних продавців привертати увагу до свого оголошенню, як до «нового»

29. Оголошення – виділене оголошення (кольором, шрифтом, іншими способами, доступними на конкретному сайті за додаткову плату). Для перекурів продаж автомобілів – бізнес, в який вони готові вкладати на просування своїх оголошень для залучення уваги. Традиційно, власники авто публікують безкоштовні оголошення.

30. Оголошення – закрита можливість залишати коментарі до оголошення. Ошукані покупці залишать невтішні відгуки, які відлякають інших потенційних покупців.

Важливе зауваження

Зрозуміло, всі ці ознаки потрібно аналізувати в комплексі, а не робити висновки тільки по якомусь одному-трьом. Інакше справжня дівчина на ім’я Сніжана, яка зробила фото на мийці, ніколи не продасть свій Пежо з новими ковпаками на колесах!

Як ви розумієте і більшість власників зважилися на продаж, дивляться на кілька оголошень і роблять своє оголошення подібним чином, по «кальці». Тому дані поради можуть допомогти вам як при виборі автомобіля при покупці, так і при складанні свого оголошення про продаж. Постарайтеся, щоб жодна ознака не відповідав вашому оголошенню про продаж авто, і тоді ви багато швидше і за хорошу ціну продасте свій автомобіль.

document.write(«»);