- 28 марта 2015
- autodriving.net
Почнемо з того, що при нинішньому курсі валют і цінах на автозапчастини краще взагалі не ламатися. Однак планове ТО ще ніхто не відміняв. І якщо раніше багато автомобілістів не замислюючись заїжджали на СТО, залишали ключі і отримували обслуговування «під ключ», то сьогодні багато хто замислюється як з економити на ТО або ремонті машини.
СТО заробляє на автозапчастинах більше ніж на роботах.
Стандартна націнка на автозапчастини для не сертифікований СТО – 50-60%. Що ж говорити про фірмових станціях, які обслуговують гарантійні авто. Націнка в 100% ніколи не була для них межею.
Сьогодні багато власники і менеджери автостанцій переглядають свою цінову політику, розуміючи, що у клієнта грошей більше не стало, але стримати апетит у них навряд чи вийде. Та й видаткова частина зазвичай в автостанції не маленька.
На ринку заощадити складно.
У кожному обласному центрі є свій маленький або більший ринок автозапчастин. Якщо говорити про Київ – то найвідоміший ринок знаходиться на проспекті Перова. Основна проблема придбання автозапчастин на ринку в тому, що там не продають, а «втюхують». На ринку працюють кращі фахівці з продажу автозапчастин і вони свою роботу знають. Автор даної статті неодноразово ставав свідком, коли на ринку клієнту продавали китайську низькоякісну запчастину під виглядом оригінальної європейської.
Є і плюси – якщо у Вас є надійний продавець, у якого Ви давно купуєте – то дуже часто він є і консультантом або порадником.
На ринку можна купити рідкісні запчастини, які складно знайти в іншому місці. Особливо це стосується старих авто. Так як більшість продавців на ринку спеціалізуються на певних марках авто.
Інтернет-магазин автозапчастин – не панацея.
Купувати автозапчастини в інтернеті – однозначно дешевше, якщо ви потрудитеся знайти інтернет-магазин з низькими цінами. Для порівняння з СТО, націнка на товар в інтернет-магазині 15-30% залежно від групи товару. Інтернет-магазини часто працюють з великими імпортерами і не займаються продажем підробок.
Є й недоліки. Якщо вам не пощастило і ви купили в інтернет-магазині, вам не підійшла запчастину, ви хочете її повернути, а телефон вже не відповідає – то шансів, що ваші права споживача на повернення протягом 14 днів будуть дотримані практично не залишається.
Плюс в тому, що сьогодні більшість магазинів працює за схемою належним платежу. Це коли Ви оплачуєте запчастина при отриманні на складі компанії перевізника. Таким чином, у покупця є можливість візуально перевірити якість і відповідність покупки до моменту розставання з грошима.
Коротке резюме.
Ідеального варіанту придбання автозапчастин немає. Але враховуючи всю складність сьогоднішньої економічної ситуації, з упевненістю можна сказати, що покупець буде переміщатися вниз, по ціновому ланцюжку. Хто обслуговувався на фірмовому СТО – піде на звичайне, хто залишав машину на обслуговування «під ключ» – приїде на СТО з торбиною з запчастинами.
document.write(«»);