Недостатньо мати економний автомобіль – потрібно ще вміти їздити економно. Ми проаналізували, що саме збільшує витрату палива, пише bodyguards.com.ua.

Сучасна техніка вражає своїми досягненнями: тиск палива до 2000 бар, п’ятикратне впорскування за один робочий такт, сучасне процесорне управління, до 8 передач в автоматичний КПП, відшліфована аеродинаміка – розробники докладають немислимі зусилля для зменшення витрати палива. Як все стало складно – нам тепер недостатньо мати просто об’ємний автомобіль, просто позашляховик або просто мінівен.

Навіть суперспортсмени взялися за економію палива, збільшуючи при цьому технічні досягнення своїх попередників. Всі сегменти автомобілів демонструють вражаючі результати, як це доводять, наприклад, BMW 320d Efficient Dynamics Edition або Audi A8 4.2 FSI.

Виміряна на стенді витрата палива спростовується реальним тестом

Враховуючи конструктивні особливості Mercedes GLK 250 CDI – 2,55 m² лобовій поверхні і 1,9 тонни ваги – його 204-сильний двигун в комбінації з повним приводом витрачає всього лише 9,7 л/100 км. Це дозволяє віднести його до найекономніших автомобілів у своєму класі. Насправді цей показник відображає щоденне використання автомобіля в звичайних умовах, при яких деякі споживачі, як кондиціонер і радіо, залишаються включеними. Це практично, мінімальний комфорт, від якого рідко, хто відмовляється. Щадні умови тестування автомобіля на стенді призводять до результатів, які не можна повторити в реальному житті. Це наводить на думку про необхідність подумати про те, що негативно впливає на витрату палива. Що, наприклад, відбувається при повному завантаженні автомобіля? А якщо встановити багажний бокс? А як впливає неправильний тиск в шинах на витрату палива?

На швидкості понад 80 км/год, опір повітря є найвагомішим чинником збільшення витрати палива.

В черговий раз фактичні вимірювання підтверджують, що загальна вага автомобіля надає порівняно невеликий вплив на витрату палива. Двоє людей в автомобілі плюс 300 кг багажу привели до збільшення палива в середньому на 0,5 літра на 100 кілометрів. Чому? Тому що на швидкості понад 80 км/год основною причиною підвищення витрати палива є опір повітря, тільки на швидкості нижче цієї позначки вага автомобіля відчутно впливає на результат.

Сила зустрічного вітру зростає експоненціально, через що автомобіль на швидкості 120 км/год витрачає на її подолання дві третіх своєї енергії. Знаючи цей факт, стає зрозумілим, чому встановлений на даху багажник з велосипедами або боксом витрачає на 18,2% палива більше, ніж повністю завантажений автомобіль з включеними споживачами. У порівнянні з порожнім автомобілем з відключеним кондиціонером різниця у витраті становить 37,2% (у випадку з Mercedes GLK 250 CDI – це плюс 2,7 л/100 км.

Рада для мандрівників: багажне кріплення на задку автомобіля економить споживання палива – на 12% менше, ніж при використанні багажника на даху.

Тиск у шинах впливає на витрату палива.

Ще один важливий фактор, спрямований на зменшення витрат палива – тиск повітря в шинах: занижений на 0,7 бару тиск, збільшує витрату палива на 6,6%, (для GLK – це плюс 0,8 л./100 км).

Відключення кондиціонера економить 3,2% палива.

Існують і більш прості способи зменшити апетит свого автомобіля. Сюди можна віднести наступні заходи: зняти невикористовуване навісне обладнання або відключення кондиціонера. Останнє економить до 3,2%. У зимовий період часу часто працює підігрів незайнятих сидінь. У щільному міському потоці значення має кожен грам – терміново вичистити автомобіль і видалити з нього все зайве.

Тільки з урахуванням сказаного високотехнологічні розробки інженерів принесуть свої плоди у вигляді економії грошей.

document.write(«»);