- 16 апреля 2015
- ukrautoportal.com
Ми вже звикли, що сучасні мотори практично не димлять, та і запах газів майже не чутний. Але це тільки до тих пір, поки двигун справний.
У один, зовсім не прекрасний, день водій раптом помічає, що його автомобіль почав сильно диміти. При цьому колір вихлопу може бути білим, сизим або чорним. Не варто панікувати, можливо, причина цієї несправності не з розряду витратних.
Чорний дим
Найпоширеніший і найменш витратний випадок. Чорний дим з глушника говорить про те, що поступає надто багато палива в циліндри двигуна. Це ж підтвердить і витрату палива, що значно збільшилася.
Їздити так не лише дорого, але і шкідливо для двигуна. Найбільш характерна ця несправність для дизельних і карбюраторних моторів. У випадку з дизелем, чорний дим не лише свідчить про порушення в роботі системи живлення, але може говорити про великий кут випередження уприскування.
Двигуни, оснащені інжектором, заздалегідь сигналізують про несправність відповідним значком на приладовій панелі. Швидше за все, несправний один з датчиків системи живлення, або втратили герметичність форсунки уприскування палива.
На СТО швидко усунуть несправність, а вартість робіт, порівняно з ремонтом двигуна, цілком прийнятна.
Синій дим
Він вказує на масло, що згорає в циліндрах мотора. У найпростішому випадку, справа закінчиться прочищенням сапуна двигуна. Але частіше, масло потрапляє в циліндри унаслідок критичного зносу поршневої групи.
В цьому випадку моторист відразу перевірить рівень компресії в усіх циліндрах двигуна. Але навіть нормальні показники компресії не можуть гарантувати, що поршневі кільця не потребують заміни.
При їх невеликому зносі гази прориваються в картер, підвищуючи тиск в масляній магістралі і сприяючи витраті самого масла. При вимірі компресії масло ущільнює проміжок в поршневій групі, створюючи ілюзію справного мотора.
Так що без часткового розбирання двигуна і дефектації деталей все одно не обійтися. Треба пам’ятати, що диміти мотор може при несправній системі запалення, коли двигун «троїть” або при клапанах, що підгоріли. Тоді колір вихлопу буде біло-блакитним.
Також поява синього диму можлива при несправності турбокомпресора. У будь-якому випадку, затягувати з ремонтом димлячого мотора не варто.
Поява синього диму супроводжується збільшенням витрати масла на чад, нагаром на свічках запалення і підвищеною витратою палива.
Білий дим
Трохи білого диму при прогріванні мотора – це нормальне явище для будь-якого двигуна. В даному випадку випаровується волога, що скупчилася у вихлопній системі. Гірше, якщо білий дим є присутнім і у прогрітого мотора – це може свідчити про попадання охолоджувальної рідини в циліндри двигуна.
В першу чергу, слід перевірити стан моторного мастила. Якщо охолоджувальна рідина потрапила і в нього, з’явиться світло-коричнева емульсія, яка добре помітна як на щупі масла, так і на кришці маслоналивної горловини.
Експлуатація двигуна з такою емульсією грозить поломкою останнього. Тому в сервіс доведеться добиратися на буксирі або за допомогою евакуатора.
Якщо емульсії в маслі немає – це ще не привід для радості. Можливо, що тріщина в голівці блоку ще занадто мала, і уся охолоджувальна рідина, що потрапила в циліндр, випаровується разом з вихлопними газами.
Вичислити останнє нескладно, досить заглянути в розширювальний бачок або радіатор. Масляна плівка на поверхні охолоджувальної рідини, запах газів, що відпрацювали, і знижений рівень антифризу – погана ознака.
Слід завести двигун. Якщо рівень ОЖ стане швидко підніматися, а в систему охолодження проникатимуть вихлопні гази (помітно по бульбашках), слід негайно їхати в сервіс, поки несправність дозволяє дістатися туди своїм ходом.
Поява білого диму, у більшості випадків, є наслідками перегрівання мотора, про які ми писали. Ця несправність вважається найбільш витратною з описаних вище.
Необхідно нагадати, що усі наші рекомендації ілюструють загальні випадки і використовувати наші поради як останню інстанцію не обов’язково. У будь-якому випадку, треба звертатися на СТО і не займатися самодіагностикою.
document.write(«»);