Незважаючи на зниження спецмита вдвічі, вартість нових автомобілів навряд чи знизиться – «завдяки» нещодавно введеному імпортного збору.

З 14 квітня 2015 р. набув чинності другий етап лібералізації згідно рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо імпорту в Україну легкових автомобілів.

Згідно з цим документом, якщо раніше на легкові автомобілі з бензиновими двигунами об’ємом від 1,0 до 1,5 л ставка спецмита становила 4,31% від мита, то з 14.04.2015 р. – вдвічі менше, тобто 2,15%. На легкові автомобілі з бензиновим двигунами об’ємом від 1,5 до 2,2 л ставка знизилася з 8,63% до 4,32%.

Здавалося б, саме на таку величину мали б подешевшати імпортні автомобілі з зазначеним об’ємом двигуна. Але насправді курс гривні впливає на ціноутворення автомобілів куди більше, ніж ці податки. Наприклад, якщо один імпортер ввіз автомобіль в грудні 2014 року по курсу 15 грн./долар, а інший під час максимального стрибка курсу в кінці лютого по 30 грн./долар, то ціна автомобіля в гривнях може відрізнятися вдвічі.

Крім того, з 26 лютого був введений імпортний збір у розмірі 5% від вартості промислового товару, ввезеного в Україну. І цей збір, який діє зараз, перекриває зниження спецмита. Так, якщо порівняти базу оподаткування імпортованих автомобілів на середину квітня 2015 з початком поточного року, то податки на автомобілі з двигуном від 1,0 до 1,5 літра збільшилися на 3%, з двигуном від 1,5 до 2,2 л – практично не змінилися (+0,7%), а на дизельні машини зросли на розмір імпортного збору – 5%.

Таким чином, через зниження спецмита на низку автомобілів з бензиновими двигунами вартість імпортних автомобілів не знизиться.

 

document.write(«»);