Київська ДАІ поширила незвичні поради власникам автомобілів, як не стати жертвою автокрадіїв. Серед порад, зокрема, є такі, як не мити машину, щоб вона виглядала старою, злити бензин, зняти акумулятор, колеса та кермо.

Львівські водії про такі поради не чули, особливо таким інструкціям дивуються жінки. «Напевно, що це не вихід, мені здається, для злодіїв немає замків», – розповіла водій пані Євгенія.

А от в автомайстерні серйозно такі поради не сприймають. Кажуть, якщо людина нарешті заробила на власний автомобіль, то не буде щодня забирати кермо чи колеса додому.

«Це кермо не зовсім просто знімається і знімати його кожен день також не будете, бо це не зовсім просто. Не кожен мужчина це може зробити, не кажучи вже про жінок. І потім його ще треба правильно поставити», – розповів автомайстер Ігор.

Автосигналізація захищає хіба що від дітей. Тож, жартують механіки, треба лишень розставляти пастки навколо машини. А от різні види сигналізацій та механічні блокування допоможуть захистити власність.

«Це є капотний замок, це замок на руль. Що більше на вашому автомобілі стоїть пристроїв – секретна кнопочка, сигналізація, механічне блокування, то більше часу займає крадіжка вашого автомобіля. А якщо це займає багато часу, автомобіль кидають», – пояснив автомайстер Мар’ян.

Цьогоріч на Львівщині викрали 83 машини. Половину справ розкрили. Іноді злодії проявляють нестандартні підходи до грабежів.

«Нещодавно у березні затримали групу, до складу якої входило три жінки. Ці жінки знайомились з чоловіками, запрошували їх у готельні комплекси, розпивали з ними спиртні напої. Туди підмішували медичні препарати. А коли чоловіки засинали, викрадали їхні особисті речі та ключі від автомобілів», – розповів начальник управління карного розшуку МВС Львівської області Микола Гладюк.

Експерти кажуть, викрасти автомобіль для злодія-професіонала – лише справа часу. І якщо автомобіль не можуть завести в перші хвилини, його залишають.

document.write(«»);