Планомірне виснаження нафтогазових ресурсів планети говорить нам про те, що рано чи пізно, але людство все ж таки буде змушене перейти на альтернативні джерела енергії. Але якщо з «великою» енергією на кшталт ядерного синтезу все зрозуміло, то на чому ж їздитимуть автомобілі? Давайте розбиратися.

Почнемо з вже більш-менш звичних джерел енергії, просуваючись від них до все більш екзотичних.

19-04-15-foto-600x382-1 (2)

1. Електрика

Ще буквально 10 років тому автомобілі з електричними двигунами були якщо вже не чимось з наукової фантастики, то дивиною точно. Їх створювали в штучному примірнику, показували на різних авто-шоу та наукових виставках. Сьогодні «електричні» автомобілі випускаються серійно. Причому є повністю «електричні» такі як Tesla, а також гібриди, які здатні їздити і на бензині, і на електриці — вони взагалі є в модельному ряду мало не у кожного більш-менш великого автовиробника.

2. Водень

Наприкінці минулого року Toyota оголосила про запуск в серійне виробництво моделі «Mirai», що працює виключно на водні. Звичайно ж, такому автомобілю потрібні спеціальні заправні станції, причому сам процес заправки займає всього кілька хвилин. А на повному баку автомобіль здатний проїхати 650 км. Енергія в унікальному двигуні автомобіля виробляється за рахунок реакції окислення водню усередині електрохімічного генератора, а замість шкідливих викидів автомобіль виробляє чисту воду.

Ціна новинки в Японії складе близько $ 60 тис. При цьому уряд країни оголосив, що всі покупці екологічних седанів отримають від держави субсидії в розмірі $ 17 тис.

3. Рослинна олія

Захисники навколишнього середовища перебували в захваті від ідеї використання машинного двигуна, що працює на рослинній олії, ще з тих пір, коли ідея була вперше запропонована, а зараз ми вже можемо спостерігати стрибок з теорії в реальну практику! Шанувальники компанії Volkswagen тепер мають можливість водити машину з чистою совістю завдяки абсолютно новому двигуну, що працює на біодизельному паливі, яким оснащений новий «Жук».

4. Стисле повітря
У повітромобілі енергія запасається шляхом нагнітання стисненого повітря в балони. Через систему розподілу повітря воно потрапляє в пневмодвигун, що приводить автомобіль в рух. Існуючі на сьогоднішній день пневмомобілі — це або експериментальні зразки, або спеціальні транспортні засоби для експлуатації в умовах, в яких використання інших видів двигунів утруднено: наприклад в цехах з великою пожежо- та вибухонебезпечністю. На даний момент кілька компаній займаються дослідженням і виробництвом прототипів подібних автомобілів, випуск їх на ринок планується в 2016 році.

5. Біоетанол

По суті — звичайний етиловий спирт, а приставку «біо» отримав тому, що виробляється з рослинної сировини: кукурудзи, цукрового очерету, цукрових буряків, картоплі, батату або ячменю. На «справжньому» етанолі можуть працювати тільки т. зв. машини «Flex-Fuel» (автомобіль з багатопаливним двигуном). Ці автомобілі також можуть працювати на звичайному бензині (невелика добавка етанолу все ж потрібно) або на довільній суміші того й іншого. У 2007 році в Бразилії було продано 2000000 нових біопаливних автомобілів, що складає 85,6% від ринку нових автомобілів Бразилії.

6. Біопаливо

По суті це та сама речовина, яка могла б бути спалена у печі або похідному вогнищі — дрова, тирса, тріска, кора, солома. Для автомобільних двигунів ці матеріали формуються в спеціальні паливні гранули. Позашляховик Bioracer, є одним з найвідоміших автомобілів, що працюють на паливних гранулах. При завантаженні від 1 кг до 2,5 кг деревних гранул (залежно від параметрів настроюваних акумуляторів), двигун виробить досить енергії для подолання відстані в 16 кілометрів.

7. Рідкий азот

Як і водень, азот знаходиться в достатку в нашій атмосфері. Крім того, як і водень, автомобілі під живленням азоту роблять набагато менше шкідливих викидів, ніж бензин чи дизельне паливо. Але, в той час як водень використовується в паливних елементах автомобілів, а також двигунах внутрішнього згоряння, автомобілі на рідкому азоті вимагають зовсім інший тип двигуна в цілому. Типовий бензиновий або дизельний двигун використовує горіння, щоб змусити рухатися поршні, двигун на рідкому азоті використовує розширення азоту для живлення енергетичних турбін.

8. Сонячна енергія

Сонячний автомобіль є по суті звичайним електромобілем з живленням від сонячної енергії, одержуваної від сонячних батарей на автомобілі. Однак, сонячні батареї не можуть в даний час бути використані для прямого одноосібного живлення двигуна машини через недостатність потужності, але вони можуть бути використані для розширення діапазону живлення та економії електроенергії від акумуляторів таких електромобілів.

9. Водорості

Біопаливо, отримане з водоростей, називають біопаливом третього покоління — це відносно новий вид альтернативного палива. По суті принцип роботи двигуна на водоростях ґрунтується на гнитті цих водоростей, в результаті якого виділяється метан, який використовується в якості основного палива для приведення в рух машини. У США розрахували, що приблизно 200 гектарів ставків, в яких буде вирощуватися певний вид водоростей, який найкраще підходить для живлення автомобілів, можуть забезпечити таким паливом до 5% всіх автомобілів країни. Тим не менш, в Сполучених же Штатах ця технологія не прижилася через порівняно більш низьку вартість нафти і високі вимоги таких водоростей до зростання (висока температура і певне довкілля).

10. М’язова сила людини

О так, це найбільш неефективний і просто не має права на життя вид альтернативного палива! Тим не менш, в дуже невеликих кількостях транспортних засобів, попит на які стрімко зменшується, використовується людська сила, щоб поліпшити показники економічності акумуляторів, які є основним джерелом приведення в рух автомобіля. Два таких комерційних авто, які побачили недовге «світло», стали Sinclair C5 і Twike.

document.write(«»);