- 21 апреля 2015
- gre4ka.info
Вже написано багато матеріалів про порядок огляду водіїв на стан сп’яніння. Але «винахідливість» ДАІшників, змушує повернутись до цієї теми знову.
Досить популярним способом «зробити показники по п’яним» серед ДАІшників є такий: зупиняють автомобіль за надуманою причиною та повідомляють водію про наявність у нього ознак сп’яніння. Потім пропонують проїхати в наркодиспансер для відповідного огляду. Водій, що впевнений в своїй правоті, починає нервувати, наполягати на своїй тверезості та цілком правомірно відмовлятись будь-куди їхати. Саме цього моменту і чекають недобросовісні міліціонери. Відразу з’являється протокол про відмову від проходження огляду на стан сп’яніння, що тягне за собою відповідальність за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому «добрі» ДАІшники можуть ще й пораду простачку-водію дати: «Та напишіть, що вчора пляшку пива випили. Тоді нічого не буде.» Але буде. Аж до позбавлення права керування транспортними засобами може бути. Просто відсотків п’ятдесят водіїв і не здогадуються, що відповідальність передбачена не тільки за керування авто напідпитку, але й за саму відмову від проходження огляду на стан сп’яніння.
То як же бути в такій ситуації? Як діяти щоб відстояти свої права?
Перш за все, необхідно пам’ятати, що у випадку виникнення у працівника ДАІ підозри про нетверезий стан водія він зобов’язаний запропонувати йому пройти огляд на місці зупинки за допомогою спеціальних технічних засобів. І лише в тому випадку, якщо показання приладу будуть свідчити про стан сп’яніння і водій не погодиться з цим, інспектор зобов’язаний видати направлення для проходження огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я. Вимога ж пройти такий огляд одразу в закладі охорони здоров’я без пропозиції пройти його на місці зупинки є незаконною. Але просто знати це – мало. Потрібно зафіксувати неправомірні вимоги працівника ДАІ. Тут вам допоможе відеореєстратор або камера мобільного телефону.
Для фіксації факту відмови ДАІшники, як правило, залучають свідків. Найчастіше це таксисти, водії маршрутних таксі та рейсових автобусів. Тобто ті люди, на яких вони матимуть змогу вплинути. Причому пояснення від таких «свідків» вони намагаються скласти десь в сторонці, так щоб водій з ними не контактував. Не допускайте цього. Скажіть цим людям в очі, що в проходженні огляду на місці вам відмовили, що будете викликати їх в суд в якості свідків. Це теж бажано зафіксувати на відео.
Під час складання протоколу працівник ДАІ зобов’язаний надати і вам можливість записати в ньому свої пояснення. Ви маєте у відповідній графі протоколу зазначити, що алкогольних напоїв не вживали, є тверезим, працівник ДАІ не повідомив вам які ж саме ознаки алкогольного сп’яніння він у вас виявив, що ви згодні пройти огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних засобів на місці зупинки, але працівник ДАІ вам в цьому відмовив. Також вкажіть про наявність у вас відеозаписів, якщо ви їх робили, та бажання долучити їх до протоколу. На відсутність місця в протоколі не зважайте, а просто пишіть все це і не приставайте на пропозицію ДАІшників викласти ваші пояснення на окремому аркуші – дуже висока вірогідність, що він просто зникне. Після цього обов’язково отримайте копію протоколу.
В суді обов’язково заявіть клопотання про виклик свідків та доручення до матеріалів справи і перегляд здійснених вами відеозаписів. Тоді у вас є всі підстави розраховувати на успіх.
Не давайте себе ошукати перевертням в погонах.
document.write(«»);