Компанія BMW оголосила про зниження обсягів випуску автомобілів на своїх заводах в Китаї у зв’язку падіння попиту, причиною чого є боротьба з корупцією, що ведеться владою КНР, пише www.avtovzglyad.ru.

Налякані діями китайських правоохоронних органів, які відправили останнім часом за грати пристойне число партійних керівників і навіть своїх колег із спецслужб, китайські нувориші і чиновники вирішили відкласти придбання таких улюблених ними довгобазних «п’ятірок” BMW і інших предметів, що свідчать про добробут власника, до кращих часів.
Мало хто хоче уславитися корупціонером і потрапити під опіку відповідних правоохоронних органів. Тим більше зараз. Тим більше в Китаї. А оскільки перше, на що звертають увагу оточення – автомобіль, до питання його купівлі інколи потрібно підходити украй обережно. Тому першими зміну переваг місцевих нуворишів відчули на собі автовиробники.
Щоб не забивати майданчики, в BMW спочатку понизили ціни, а опісля – почали планомірно знижувати обсяги виробництва. За даними агентства Bloomberg, в найближчі тижні приклад німецького концерну наслідуватимуть і інші іноземні виробники, спершу понизивши ціни приблизно на 10%.

Кумедно, але боротьба з корупцією не вперше ставить преміум-бренди в незручне становище на ринках, що розвиваються. Цього року глава Rolls-Royce Торстен Мюллер-Отвос фактично визнав, що більшість тих, хто купує такі машини в Китаї – люди з не найчистішою совістю, а простіше кажучи, – шахраї, злодії і казнокради. У телевізійному інтерв’ю одному з агентств, темою якого були успіхи бренду (особливо в Росії – інтерв’ю навіть було назване: «Росіяни скидають рублі, скуповуючи Роллс-ройси”? (Russians dumping rubles for. Rolls – Royces?), він заявив: «Зростання спостерігається в усіх регіонах світу, за винятком Китаю. Тут наші продажі дещо «в комі” через урядові антикорупційні розслідування”.

Що стосується нашої країни, то багато хто досі розуміє, як представництво Mercedes-Benz «оплачувало” свої перемоги в тендерах з постачання машин російським відомствам і навіть урядовому ГОНу. Проте, наші чиновники відмовлятися від S-класів не збираються, навіть незважаючи на фактичну заборону закупівель машин іноземного виробництва за державний рахунок.

document.write(«»);