У батальйону «Золоті ворота» ДАІ відібрала автомобіль, подарованій волонтерами и Відправила його на штраф-майданчик, – повідомляє один з активістів Леонід Панченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

1431426913_21

Автомобіль не був розмитнений, з номерами батальйону «Золоті ворота», за кермом БУВ боєць батальйону, співробітник МВС з посвідченням, и при обшуку в машині нічого не було знайдено.. Тім не менше, автомобіль був відправленій на штраф-майданчик.

За словами Леоніда Панченка, конфіскацію авто інспектори ДАІ пояснили відсутністю місцевої реєстрації у встановленому законом порядку і що вони виконують наказ міністра МВС про ретельний контроль номерних знаків. Де стався інцидент, щоправда, не повідомляється.

«Дійсно, яка може бути у такого авто місцева реєстрація, коли подібні машини для бійців АТО приходять з-за кордону и їх НЕ розмитнюють? Закуповують їх на гроші волонтерів безпосередньо для допомоги батальйонам, як керамічна плитка оптом закупається будівельниками. І на цих машинах бійці воюють – обурюється Леонід Панченко.

За його словами, командування батальйону неодноразово зверталось до главку МВС з проханням поставити всі подаровані автомобілі батальйону на баланс МВС, пройшло 7 місяців, але це донині не зроблено. А тепер автомобілі почали відбирати. За інформацією Панченка, тільки у «Золотих воріт» більше 40 подібних автомобілів і їх чекає штраф-майданчик. А воювати на чому? Або МВС замість них поставить 40 автомобілів з місцевою реєстрацією? – задає собі риторичне запитання волонтер.

Як уже повідомлялося, питання з нерозмитненими автомобілями, використовуваними в зоні АТО, виникло і у армійських підрозділів. Ще 11 березня 2015 року Генеральний Штаб ЗСУ розіслав телеграму, в якій зобов’язав поставити всю подаровану техніку на військовий облік. Вимога цілком справедлива и правильна, але от поставити авто на облік можливо при виконанні таких вимог:

«Для постановки на облік автомобільної техніки, яка передається до Військових частин на безоплатній снові від громадських та волонтерських організацій потрібно надавати такі документи:

– договір на безоплатну передачу АТ,
– Акт приймання-передачі АТ, в якому обов’язково вказувати балансову (залишкову) вартість АТ,
– Документи, що засвідчують офіційне придбання та розмитнення АТ,
– Документи, що засвідчують Зняття з реєстрації АТ в органах ДАІ».

За інформацією самих же волонтерів, 99% техніки, яку вони тягнуть у війська, не проходить ні митного оформлення, ні постановки на облік в органах ДАІ.

Аналогічна ситуація и з автомобілями для Підрозділів МВС и Нацгвардії. Всього ж за інформацією ЗМІ, на березень 2015 р. волонтери поставили для бійців АТО понад 2000 автомобілів і

 
виготовили 260 бронемашин. І переважну більшість з них можна легко конфіскувати на штраф-майданчик за формальними ознаками.

document.write(«»);