Кабінет міністрів пропонує виключити з переліку фінансових послуг послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах з метою захисту прав споживачів такої послуги, пише Автотема з посиланням на mind.ua.

Відповідний урядовий проект закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо врегулювання діяльності фінансових установ №10057 зареєстрований у Верховній Раді.

Як зазначаєтьсяу поясненні до документу протягом 2018 року до Нацкомфінпослуг надійшло 17 звернень від 11 громадян.

«Скарги стосувалися омани та шахрайства. Громадяни зазначали, що не мали можливості ознайомитися з умовами договору при укладанні і в подальшому громадяни скаржились на свавільне нарахування «щомісячних внесків», які вираховуються від поточної ціни автомобіля, що визначає постачальник автомобілів, і яка в значній мірі залежить від коливань валютного курсу. Таким чином, вирахувати кінцеву вартість автомобіля та суму, яку сплатить споживач за послуги адміністратора, не можливо на момент укладання договору.

Крім того, звернення стосувалися питань повернення коштів після розірвання договорів. Слід зазначити, що часто договори передбачають повернення коштів таким чином, що споживач отримує кошти лише через 2 роки у сумі близько 40% від сплачених.

Відтак уряд пропонує припинити видачу ліцензій на зазначені послуги, а також з 1 січня 2025 року зобов’язані припинити видачу товарів учасникам груп, кошти, сплачені учасниками груп відповідно до умов укладених договорів, повернути учасникам груп в повному обсязі не пізніше 1 березня 2025 року.

Згідно із проектом до 1 квітня 2020 року зазначені компанії зобов’язані створити резервний фонд для забезпечення виплат учасникам груп, які не отримають товари до 1 січня 2025 року.

Як зазначається у поясненні до документу, станом на 15 серпня 2018 року у Державному реєстрі фінансових установ зареєстровано 6 фінансових компаній, які мають ліцензію на провадження діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах.

Також проектом пропонується розмежувати фінансові послуги у сфері страхування та у системі накопичувального пенсійного забезпечення, які надаються різними фінансовими установами і не можуть суміщатися і регулюються окремими законами, а саме Законом України «Про страхування» та Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Нагадаємо: Нацкомфінпослуг збільшила ліміти максимальних виплат за «автоцивілкою»: за шкоду майну збільшено на 30 000 грн, життю і здоров’ю третіх осіб – на 60 000 грн.