У Національному технічному університеті «ХПІ” придумали, як поліпшити танковий двигун.

Про це повідомив «SQ” завідувач кафедри матеріалознавства ХПІ Олег Соболь. За його словами, на кафедрі розроблені унікальні технології зміцнення матеріалів, що дозволило укласти договір з ДП «Харківське КБ з двигунобудування” на поставку деяких деталей двигунів для бронетехніки. При цьому самі деталі роблять у лабораторіях ХПІ.

За даними Соболя, зараз поставляються деталі для паливної апаратури двигунів. Після обробки ці деталі стали витримувати більш високі температури і, що дуже важливо, стали більш довговічними. «У вересні пройде виставка «Укроборонпрому”, на якій ми представимо ще ряд зміцнених за нашою технологією деталей, зокрема, поршневої групи та перехідних механізмів. Ці деталі можна буде встановлювати в двигуни. Технологія зміцнення – ноу-хау ХПІ”, – повідомив Соболь .

dviglo

Вчений зазначив, що кафедра співпрацює також з ПАТ «Мотор Січ” (Запоріжжя), «ДП Харківський машинобудівний завод” та ПАТ «Турбоатом». «Ми пропонуємо підприємствам наші нові розробки у сфері вакуумно-дугових і іонно-плазмових покриттів. Це ціла система наукових робіт, яка дозволяє створювати нові матеріали на новому рівні», – зазначив Соболь.

Завідувач кафедри також зазначив, що кафедра має довгий досвід міжнародного співробітництва. Зокрема, минулого розроблену в Харкові технологію покриття кухонного начиння тефлоном використовували у Франції.

document.write(«»);