thumbnail-20150525165814n

В середовищі автомобілістів існують певні «шинні» стереотипи, пише fakty.ictv.uaНерідко навіть водії з великим стажем дотримуються рекомендацій, цінність і практична користь яких відверто сумнівні. Олексій Мочанов, визнаний автомобільний експерт, разом з Nokian Tyres розповів про 5 найбільш популярних «шинних» стереотипів.

Міф 1. На одну вісь автомобіля допустимо встановлювати шини різних розмірів, типів і з різним малюнком протектора

Це дуже небезпечна помилка. Ні за яких обставин не можна одночасно встановлювати на одну вісь діагональні і радіальні шини. Шини різних розмірів на одній осі теж під забороною. Взагалі, краще звернутися в автосервіс, де кваліфікований фахівець визначить тип і розмір шин для коліс конкретного автомобіля і встановить їх за всіма правилами і технологічним вимогам.

Міф 2. Влітку можна їздити і на лисій гумі На лисій гумі взагалі не можна їздити.

По-перше, згідно ПДР, при критично низькою залишковою глибиною малюнка протектора шини легкових автомобілів обов’язково потрібно міняти.

А по-друге, ресурс зчеплення лисій гуми – 0%, особливо на мокрій дорозі. З цього випливає, що літні шини, як і зимові, експлуатуємо з урахуванням рекомендацій виробника по залишкової глибини протектора.

І ще один важливий фактор – малюнок протектора. На нього багато водіїв чомусь не звертають уваги, і дуже даремно.

Міф 3. Всесезонні шини – це вигідно і зручно

Тільки не в Україні. При нестійких зим з великими температурними перепадами і майже тропічної спеки влітку всесезонні шини – не найкращий вибір. Вони за визначенням не можуть бути однаково ефективними на розпеченому асфальті і на покритих крижаною кіркою дорозі. Оскільки ціна питання – безпека, думка професіоналів однозначно: восени, як тільки середньодобова температура опускається нижче 7 ºС, потрібно ставити зимові шини. А навесні, дочекавшись стабільних +10 ºС, – міняти їх на літні і їздити безпечно і з комфортом. Довіряти «перевзування» автомобіля краще фахівцям на шиномонтажі, а шини рекомендуємо зберігати в належних умовах «шинних готелях» – так вони довше прослужать.

Міф 4. Злегка недокачані шини поліпшують зчеплення з дорогою

Шина повною мірою розкриває свої можливості тільки при оптимальному тиску в ній. Недостатній тиск, по-перше, може стати причиною нестабільної і непередбачуваної поведінки шини, а по-друге, значно підвищує витрату палива. Так що при накачуванні шин радимо дотримуватися рекомендацій автовиробника.

Міф 5. Гарантія автовиробника поширюється і на пошкоджені шини

Гарантія автовиробника не має ніякого відношення до шин. При пошкодженнях шин (порізи, проколи і т. д.) діє тільки гарантія виробника. При цьому її умови у різних виробників шин дуже відрізняються.

Таким чином, на дорозі краще керуватися здоровим глуздом, а не міфами, які інколи не тільки далекі від істини, але і створюють пряму загрозу безпеці. І моя вам порада: для водія вірні помічники у будь-якій ситуації – надійні шини з перевіреною репутацією. Бережіть себе, вдалих вам подорожей і яскравих літніх вражень!

document.write(«»);