- 26 мая 2015
- autopalace.com.ua
У Німеччині дуже строго стежать за тим, щоб на парковках для інвалідів дійсно ставили машини тільки водії-інваліди. Вони можуть навіть отримати місце для індивідуальної стоянки біля будинку або місця роботи.
У Німеччині на кожній великій автостоянці є спеціально відведені місця для автотранспорту інвалідів. Паркуватися тут дозволено тільки власникам спеціального посвідчення, чинного у всіх країнах Євросоюзу. При парковці посвідчення залишають за лобовим склом машини, щоб воно було видно контролерам. Якщо ж права зупинятися на спеціальній парковці у власника машини немає, йому доведеться платити штраф (зазвичай – 35 євро). Сама по собі сума не сильно «кусається”, але якщо зайняте місце знадобиться водієві-інваліду та автомобіль доведеться евакуювати на штрафну стоянку, то заплатити доведеться набагато більше – близько 250 євро. До того ж, доведеться витратити чимало часу на те, щоб повернути машину: штрафні стоянки, як правило, знаходяться далеко, і дістатися до них «своїм ходом” непросто.
У деяких випадках люди з важким ступенем інвалідності можуть отримати персональне місце для парковки своїх автотранспортних засобів поблизу будинку чи місця роботи. Заява розглядають міські служби. Вони вирішують питання в кожному випадку індивідуально.
Відчутний штраф
Загальний звід правил, що регулюють кількість паркувальних місць для інвалідів, з’явився в Німеччині у вісімдесятих роках. У федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, наприклад, біля кожного великого супермаркету як мінімум три паркувальних місця з кожних ста повинні бути за законом відведені для водіїв з обмеженими можливостями. На критих платних стоянках для інвалідів має бути зарезервовано одне місце зі ста.
За дотриманням цих правил стежить міська влада. Як повідомили Deutsche Welle в муніципалітеті Бонна, порушник – фірма, магазин, підприємство – може бути оштрафований. До речі, розмір штрафу законом не обмовляється, тому влада встановлюють її на свій розсуд, тобто таким чином, щоб штраф був відчутним. В крайньому випадку, злісному порушникові загрожує заборона на експлуатацію будівлі. Але до цього, звичайно, не доходить.
Тим не менш, стоянок для інвалідів не завжди вистачає. Як розповів в Юрген Шнайдер (Jürgen Schneider), берлінський уповноважений у справах людей з обмеженими фізичними можливостями, особливо гостро проблема стоїть в центрах великих міст, забудованих задовго до введення правил, що встановлюють мінімальну кількість паркувальних місць для інвалідів. У випадках, коли немає однозначної правової основи, рішення про те, де і скільки має бути паркінгів для інвалідів, приймають міські і земельні влади.
document.write(«»);