58db0dd947db60380ab5569426cbcaba-725x464

У столиці хочуть встановити 600 камер фотофіксації порушень ПДД, але гроші на це хочуть узяти у приватного інвестора, пише veddro.com.

Після ухвалення закону про автоматичну фото- і відеофіксацію порушень ПДД, наші правоохоронні органи замислилися про те як, власне, це реалізувати.

“Планується в Києві встановити від 600 камер. Витрати нестиме не бюджет. Ми розраховуємо знайти партнера, який з майбутніх платежів повертатиме свої інвестиції, вкладені в проект. Звісно, у вигідних для держави пропорціях. У ідеалі ми розділимо інвестпроект надвоє – устаткування і технічна підтримка”, – повідомив замголови ДАІ Владислав Криклий в інтерв’ю виданню “Головком”.

Але, через відсутність законодавчої бази, не все так просто з цим проектом. Зараз міністерство розглядає два варіанти впровадження системи: в першому випадку її реалізують на національному рівні, коли устаткуванням і технічною підтримкою забезпечуватимуть відразу усю Україну. У другому випадку ці питання передадуть місцевим органам влади.

“Я припускаю, що проект почне працювати з осені. Я схиляюся до першого сценарію, коли закупівля і установка фото- і відеокамер відбуватиметься на національному рівні. Адже не усі інвестори захочуть братися за проект, скажімо, в Чернівцях або Чернігові, оскільки період окупності буде в рази довшим. Що стосується вартості, то один комплекс, в який входить камера, радар і програмне забезпечення, коштує від 20 до 50 тисяч доларів, – уточнив Владислав Криклий.- Людського чинника не буде. Існують різні підходи. Операторові на монітор виводиться картинка з поганим розширенням, він не бачить номера автомобіля. Він тільки фіксує факт порушення, після чого інформація запечатується в конверт і вирушає поштою водієві. Чи смс-сповіщенням на мобільний телефон”.

Таким чином, ДАІ хоче виключити людський чинник при роботі подібної системи, щоб не допускати помилок, як це було з “Візирем”. Нагадаємо, що законопроект про фотофіксацію порушень вже пройшов перший розгляд у Верховній Раді. Депутатам залишилося лише один раз за нього проголосувати.

document.write(«»);