- 03 июня 2015
- autotheme.info
Чого тільки росіяни не придумають, щоб дороги не будувати! Наприклад, вантажівка-позашляховик “Урал”, нове покоління якого, нарешті, представлене офіційно, пише auto.mail.ru.
“Група ГАЗ” продовжує оновлювати модельні лінійки своїх підрозділів. Спочатку з’явилася “Газель-next”, потім – “Газон-next”, а тепер – “Урал-next”. Ці машини об’єднує… Ні, не лише приставка “Некст”. Головне – це загальний кабінний модуль, узятий від нової “Газелі”: просторий, 3-місний і зручний. Але чи підійде фактично легкова кабіна великій вантажівці, яким є “Урал”? І чим ще нове покоління всюдихода відрізняється від старого? Сьогодні, коли “Некст з Міасса”, нарешті, розсекречений, ми можемо відповісти на питання.

Незважаючи на агресивний техно-дизайн, у вигляді “Урала-Некст” безпомилково пізнається образ Урала-375, що встиг стати культовим.
З кабінами “Уралу” історія така. У кінці 1950-х, коли проектувалося нове сімейство 375, творці вантажівки-всюдихода думали поставити кабіну від ЗІЛ-130, але військовим таке рішення не сподобалося. Вони зажадали зробити м’який відкидний верх, щоб знизити висоту автомобіля. Проте ,під час випробувань 1961-1963 рр., було прийнято нове рішення: кабіна має бути власною і притому суцільнометалевою. Так з’явився знаменитий “Урал”: з довгим “носом” капота, крилами, що сильно виступають, і великою (за мірками того часу) площею скління.
Ця кабіна родом з шестидесятих – застаріла настільки, наскільки взагалі можливо – продовжує ставитися на “Уралі” і сьогодні. Про ергономіку і комфорт можна тільки мріяти… Чи є заміна? У 1994 році IVECO, УралАЗ і “Газпром” створили спільне підприємство, і в Росію передали лінію зварювання безкапотних кабін старої серії Turbo. З часом модуль від IVECO поставили на капотні моделі, приладнавши передок з пластика. Проте на “капотниках” івековської пасажирський відсік не прижився…

Так вантажівки з Миасса виглядають зараз: якщо техніка час від часу оновлювалася, то кабіна 50-річної давності залишалася незмінною
Говорять, що поставити на шасі класичного Урала-4320 кабіну від “Газели-next” запропонував нинішній президент “Групи ГАЗ” Вадим Сорокін. У березні 2014 року Об’єднаний інженерний центр “Групи ГАЗ” побудував перший дослідний екземпляр, який керівництво Уральського автозаводу несподівано виставило біля Палацу культури міста Міасс, що наробило немало шуму: вже дуже ефектною вийшла нова вантажівка! Але багато хто засумнівався: чи дійде до конвеєра така яскрава розробка?
Дійшла: сьогодні на столичній виставці “Будівельна техніка і технології” відбулася прем’єра серійної версії. До того ж на виставці гібрид газелівської кабіни і ураловського шасі викликав багато суперечок. Чому, мовляв, було вибрано капотне компонування? А ось чому. “Безкапотники” – з вищезгаданою кабіною IVECO – УралАЗ випускає давно і успішно, але цільова аудиторія вимагає саме “носату” техніку. По-перше, “капотники” потрібні військовим – у екіпажа більше шансів вижити при підриванні вибухівки під передком.
По-друге, безкапотні вантажівки менш хороші – ремонтувати і обслуговувати їх незручно.

Максимальна вантажопідйомність шасі тепер складає 13, замість колишніх 12 тонн, до того ж середня витрата палива понижена на 8%.
Також викликає питання оглядовість. З боку здається, що водієві абсолютно не видно, що відбувається перед переднім бампером! Але це ілюзія: в плані оглядовості “Некст” набагато прийнятніший за стару вантажівку (з якої дійсно нічого не видно). Звичайно, в місті водієві високого “носатого” великогруза буде не так комфортно, як шоферові безкапотника… Але хто купує “Урали” для міста? Його стихія – це бездоріжжя, про що красномовно говорять колісна формула – 4х4 або 6х6. І наявність міжколісних блокувань!
Паралельно сталося і поліпшення механічної начинки. В першу чергу, був допрацьований “скелет” вантажівки – рама отримала цілісний підсилювач, що значно підвищило її жорсткість. До речі, рама проходить багатоступінчасту антикорозійну обробку, кабіна штампується з оцинкованої сталі, а деталі оперення виконані з удароміцних (це особливо важливо для подібних машин) полімерів – іржі міаський всюдихід більше не боїться.

Щоб звичайний “Урал” став “Некстом”, інженерам довелося внести немало змін, основні з яких вказані на цьому “рентгені”
Двигун – рядна 6,7-літрова “шестірка” потужністю до 312 к.с. (є можливість замовити менш потужні – 240 і 285 к.с. – виконання) з серії ЯМЗ-530. Це принципово нове сімейство моторів, спроектоване за підтримки знаменитої австрійської інжинірингової компанії AVL. Компоненти для турбодизеля поставляють всесвітньо відомі фірми: клапани – Mahle, циліндро-поршневу групу – Federal Mogul, паливну систему common rail – Bosch, шестерні – ZF.
Завдяки новому потужному двигуну інженерам довелося кардинально переробити існуючу трансмісію, щоб не лише підібрати оптимальні передатні числа, але і захистити агрегати від граничних навантажень. Коробка передач тепер – 9-ступінчаста ZF (в якості опції можна замовити “п’ятиступку” ЯМЗ-1105), а ось мости і роздавальна коробка – свої, “ураловські”, але здатні “переварювати” на 40% більший вхідний крутний момент. Як заявляють представники заводу, надійність і ресурс трансмісії виросли на 50%.

Інтер’єри нових “Газелі”, “Газону” і “Уралу” уніфіковані і відрізняються лише деталями. Цікаво, чи з’явиться на “Уралі” джойстик замість важеля КПП?
А ще уральці присягаються, що навчили вантажний позашляховик слухняно управлятися і добре гальмувати: за перше відповідає інтегральний рульовий механізм від німецької фірми RBL (рульове колесо відтепер регулюється за кутом нахилу), а пневматична гальмівна система побудована на основі компонентів Wabco. Чи не занадто багато іноземних комплектуючих? “Не переживайте, ціна буде хорошою, конкурентною”!, – говорять заводчани. Але конкретні цифри будуть озвучені трохи пізніше, оскільки продажі доки не стартували.
До речі, про конкурентів. Повноприводні вантажівки сьогодні пропонують більшість представлених на нашому ринку марок. Але ціни… Наприклад, брутальний “капотник” Mercedes-Benz Zetros продається мінімум за 150 000 євро. Техніка простіша – скажімо, Renault K, коштує близько 120 000 євро. Дуже дорого! Так що реальним суперником “Уралу” продовжує залишатися тільки російський КамАЗ, у якого також є моделі 4х4 і 6х6. Нехай, і безкапотні.

Показана на виставці СТТ-2015 “вахтівка” – бітопливна: вона може працювати і на зжатому природному газі метані, і на звичайній солярці
У Міассі упевнені, що обійшли давнього конкурента за усіма критеріями, включаючи надійність. Ми ж почекаємо з висновками: попереду – перший тест “Урала-next”, який покаже, наскільки хороша нова машина. Поки ж новинка залишила украй позитивне враження: після грубого древнього Урала-4320 акуратно зібраний “Некст” – це справжній прорив. А вже якщо вантажівка перестала шуміти і залишати за собою сліди масла…
Наостанок розкриємо ще декілька цікавих нюансів моделі. “Урал-next” пропонуватиметься і в 3-місному, і в 7-місному виконаннях – дворядні кабіни також узяті від “Газелі” другого покоління. А оскільки вантажівка перейшла на електроустаткування 12-вольтне, у базовій версії будуть доступні усі газелівські переваги: круїз-контроль, управління магнітолою кнопками на рульовому колесі, центральний замок, обігрів дзеркал, електропривод стеклопідйомників…

З інших “благ цивілізації” також відмітимо пневмоприводи управління “роздаткою” і блокуваннями.
Якщо ціна на новий “Урал” доки не оголошена, то умови гарантії вже відомі: 2 роки або 100 тисяч км – термін за “вантажними” мірками пристойний
У інтер’єрі відмінностей від “Газелі-Некст” буде небагато. Найпомітніші – це водійське крісло на пневмопідвісці (таке ж стоїть на новому “Газоні”) і поручні на вході. На жаль, але невелика поличка праворуч від баранки, куди було зручно класти мобільник, відтепер віддана… під клавіші управління круїз-контролем. На щастя, інші речові відсіки, включаючи великі “підпляшкии”, залишилися на місці. А ще “Урал” може бути
“житловим”: в дворядній кабіні задній диван перетворюється… у ліжко. Наскільки зручне? Перевіримо через місяць!
document.write(«»);