imagesКупити авто мало – його треба розмитнити. При замовленні нової машини через офіційний дилерський центр, водій може забути про супутні проблеми. Але більшість легковичків, зареєстрованих на території України – транспорт, завезений з-за кордону самостійно або перекупниками. Також буде не зайвим орієнтуватися в темі і тим автомобілістам, які планують купівлю б/к авто і хочуть бути упевненими в його “чистоті”, пише auto.ria.com.

Що таке розмитнення авто

Розмитнення – митне оформлення: формальні кроки, що підтверджують законність перевезення транспортного засобу через кордон.

Процедура складається з:
1) прийому, реєстрації, декларації на машину;
2) контролю ТНВЕД і правил нетарифного регулювання;
3) валютного контролю і визначення митної вартості;
4) контролю митного платежу;
5) перевірки транспортного засобу;
6) дозволу заїзду машини на територію України.

Чому в Україні таке дороге розмитнення авто

Питання дорожнечі – одне з найактуальніших. Але було б правильніше сказати, що процес розмитнення складний, непрозорий і неоднозначний в цілому.

Що включає розмитнення

Витрати, пов’язані з митним оформленням, досить великі. Складаються з:
1) ввізного мита;
2) акцизного податку;
3) спеціального мита;
4) ПДВ;
5) імпортного акцизного збору.

Ввізне мито на переважну більшість транспортних засобів – 10% визначеної митницею вартості. Мито на електрокари – 8%, на дизельні автобуси з двигуном більше 5 літрів і на більше, ніж 10 пасажирів – 20%.
Мито на нові легкові авто з об’ємом двигуна більше 3 літрів – 6%.

Чому в Україні таке дороге розмитнення авто

Останні зміни в державні тарифи внесли в 2011 році. Акцизний податок різний для різних транспортних засобів. Суму визначає вік автомобіля, тип споживаного палива, потужність і об’єм двигуна – подробиці регулює податковий кодекс. У 2014 державний апарат в 2 рази збільшив суму акцизу на нові авто. У 2015 – трохи підняв суму акцизу на легкові машини, ввів ставки за вантажівки.

Калькулятор, в якому можна розрахувати вартість митних платежів

У 2013 році податківці ввели спеціальне мито на 3 роки – відноситься до бензинових двигунів об’ємом 1-2,2 літра. Для движків 1-1,5 літрів – 2,15%. Для движків 1,5-2,2 літра – 4,32%. В 2015 року відмінили спеціальні мита на гібридні авто. ПДВ – 20% від суми: визначеної митницею вартості; спеціального мита; ввізного мита, збору утилізації і акцизного податку. Імпортний акцизний збір – 5% визначеної митницею вартості. Введений в 2015 році. Імпортний збір ввели в ролі тимчасового заходу.

Які транспортні засоби найчастіше ввозять з-за кордону

Переважно, в Україну ввозять легкові авто, мотоцикли, електромобілі, вантажні авто і автобуси з Японії, Німеччини і Америки.

Як повернути ПДВ при розмитненні авто

Повна вартість авто складається з Брутто, Нетто, ПДВ. Україна не входить в Євросоюз, тому ви можете купити авто в Нетто і повернути ПДВ. ПДВ повернуть тільки у разі продажу авто юридичною особою. Якщо машиною володіла приватна особа, ПДВ не включають у вартість.
Аналогічно, якщо юридична особа купує авто у приватника – ПДВ не включають у вартість і не повертають. Для повернення ПДВ, покупець повинен передати продавцеві документи, що підтверджують вивезення транспортного засобу за межі Євросоюзу: підтвердження митниці, реєстрація Державтоінспекції, експортна декларація. Повернення ПДВ треба обумовити заздалегідь. В цьому випадку потрібну суму фіксують в договорі в ролі застави і оформляють окремим рахунком при купівлі/продажу.

Скільки днів можна їздити без розмитнення

Отримайте громадянство Угорщини, Словаччини або Польщі – зареєструйте авто за кордоном і переміщайтеся по території України на нерозмитненій машині. Попросіть резидента іншої країни зареєструвати авто. Впишіть в техпаспорт, в рядок власника свої ПІБ. Резидент повинен перевезти авто через кордон – ви отримаєте право законно користуватися машиною впродовж року. Зареєструйте авто за кордоном і самостійно ввезіть в Україну. Без розмитнення можна їздити впродовж 5 діб.

Якщо в’їдете через одну митницю, а виїдете через іншу – впродовж 10 діб. У ДАІ, СТО або лікарні можна отримати право на “відстрочку”. Влаштуйтеся працівником в зарубіжну фірму і переміщайтеся на авто, зареєстрованому за кордоном, без розмитнення впродовж року.

Висока вартість митного оформлення – велика несправедливість, яку доводиться терпіти українцям. Ми закликаємо залишатися у рамках закону, але, в той же час, шукати усі можливі шляхи скорочення витрат.

document.write(«»);