- 04 июня 2015
- autotheme.info
Майже усі автолюбителі хоч раз в житті використовували або хотіли використати тонування стекол автомобіля. Дехто вважає, що тонування погіршує якість огляду дороги для водія, інші стверджують, що це хороший спосіб для того, щоб захистити очі водія від впливу сонячних променів. Залежно від міри тонування стекол існують дозволи на затемнення стекол і які за це можуть бити покарання. Як правильно тонувати стекла, і коли можна уникнути штрафів за тонування, вирішили розібратисяukrautoportal.com.
Правильне тонування
Тонування автомобіля відбуватися шляхом наклеювання спеціально затемненої поліестерної плівки на стекла автомобіля. Це роблять для того, щоб зменшити рівень проникнення сонячних променів в салон, або ж щоб уникнути зайвих ціквих поглядів до особистого простору водія. Не важливо, з якою метою відбувається тонування стекол, ця особиста справа хазяїна авто, але важливо знати державні стандарти, якими треба керуватися при обробці ваших стекол тонувальною плівкою.
За вимогами ГОСТ 5727-88 – тоновані вітрові стекла (лобове) повинні мати не менше 75% світлопроникності. 70% світлопроникності для стекол, які не є вітровими (бічні передні). Задні і бічні стекла можуть тонуватися так, як хоче водій, оскільки в ГОСТі немає ніяких вимог до тонування цих стекол. Світлопроникності сонцезахисної лобової плівки, шириною до 14 см, також не вказується.
Тоновані лобове і бічні стекла не повинні спотворювати правильного кольорового сприйняття червоного, жовтого, зеленого, білого, і блакитного кольорів.
Штраф за тонування
Якщо тонування автомобіля не відповідає вимогам ГОСТу, це вже порушення правил дорожнього руху, і найвірогідніше може бути причиною штрафування співробітником ДАІ. Штраф виписується за невідповідність вимогам ГОСТу 5727-88.
Згідно з цим кодексом, сплата за штраф складає приблизно від 340 до 425 гривен. Дуже часто співробітники ДАІ погрожують затримати автомобіль або ж зняти номери, але ніяких законних прав у них на це немає.
Хто і чим може визначати міру світлопроникності? Як ми вже говорили, перевіряти міру світлопроникності може інспектор ДАІ спеціальним приладом. Також співробітник ДАІ може вимагати проїхати з ним на пост для виміру світлопроникності стекол.
Спеціальний прилад для перевірки міри затемненности плівки – тауметр ВІДБЛИСК. Саме з його допомогою і перевіряються вимоги ГОСТу з тонування стекол. Дуже часто співробітники ДАІ дістають ці прилади за будь-яких умов і починають вимірювати затемненність, або ж відразу закликають їхати з ними для того, щоб це зробити.
Як уникнути можливого штрафу за неправильне тонування?
У таких ситуаціях водій повинен нагадати, які вимоги також є в ГОСТі для використання “ВІДБЛИСКІВ”.
Згідно ГОСТ 27902-88, пристрій для виміру світлопроникності можна використати при температурі повітря 20 градусів тепла (плюс-мінус 5 градусів), тиск має бути від 80 до 106кПА, і вологість повітря повинна складати 60% (плюс-минус 20%). Якщо погодні умови не відповідають вимогам, то співробітники ДАІ не мають ніякого права проводити перевірку міри затемненности. Також водій може зажадати необхідні документи на тауметр. Відповідно до ст. 9 Закону України “Про метрологію і метрологічну діяльність”, засоби вимірювальної техніки можуть використовуватися, якщо вони відповідають вимогам з точності, встановленим для цих засобів, в певних умовах їх експлуатації. Також кожен прилад повинен проходити державну перевірку. Міліціонерові не обов’язково мати документи про таку перевірку, але на приладі має бути етикетка з датою наступної перевірки. Якщо дата перевірки пройшла, то водій може спокійно не погодиться з вердиктом міліціонерів.
Для того, щоб оскаржити покарання, водій повинен в десятиденний термін написати заяви у відділення ДАІ, на ім’я начальника. У свою чергу начальник зобов’язаний призначити додаткову перевірку світлопроникності автомобіля, обговоривши час і місце перевірки з водієм.
Як дозволяють тонувати в різних країнах світу?
Існують проблеми з тонуванням скла і в інших країнах світу. Дуже часто за кордоном це або заборонено повністю, або частково обмежено.
Дуже часто дозвіл на тонування в різних країнах залежить від того, який клімат властивий на континенті. У Австралії максимальна міра світлопроникності 35%, оскільки ця країна постійно під впливом пекучого сонця. У Сполучених Штатах Америки в різних штатах діють різні закони. Ситуація з тонуванням не стала виключенням. Наприклад, в Нью Мехіко мінімально міра світлопроникності 20%, в інших штатах цифра може перебувати в діапазоні від 35% до 75% .
Міра затемноности залежить від сонячності штату, чим сонячніший, тим глибше тонування дозволяється. У Великій Британії мінімальна міра допустимості світлопроникності становить 70%. Це обумовлено вологим і холодним кліматом країни. Ці вимоги були розроблені ще в 1986 році. За порушення цих вимог загрожують серйозні штрафи. Росія – міра допустимості світлопроникності не менше 75%, не дивлячись на те, сніг це чи дощ, в усій великій країні. Штраф за порушення відповідних вимог – 500 рублів.
У сусідній Білорусії лобове скло автомобіля повинне мати не менше 75% світлопроникності, а в усіх інших стеклах – не менше 70%.
Переваги і недоліки
В різних випадках на дорогах тоновані стекла можуть зіграти як позитивну роль, так і негативну. Наприклад, в сонячну погоду Вас не діставатиме постійне засліплення, також вас не засліплять фари зустрічних машин. Хоча в нічний час доби затемнені стекла можуть перетворити Вашу їзду на кошмар, оскільки значно погіршиться видимість дороги.
У разі ДТП тонувальна плівка зможе утримати скло від подрібнення і захистити пасажирів від осколків. Також, якщо сталося ДТП, страхова компанія повністю має право відмовити в компенсації, якщо тонування скла перевищувало допустимий рівень. Завдяки тонуванню можна на 60% зменшити нагрівання салону автомобіля в літню пору. Також кожна країн має свої дозволи і вимоги з приводу тонування стекол, ніхто не може гарантувати безпроблемний в’їзд через кордон держави, в яку ви прямуєте.
document.write(«»);