- 07 июня 2015
- autotheme.info
При нестійкій роботі двигуна потрібно обов’язково оглянути свічки. Досвідчений водій знає, що за зовнішнім виглядом свічки можна багато розповісти про стан двигуна. Перш ніж викручувати свічку ретельно очистіть від бруду простір навколо свічки, щоб бруд не потрапив в циліндр, пише fishki.net.
Подивіться на фотографії і запам’ятайте як виглядає свічка при різних станах двигуна.
На фото 1 нормальний стан свічки. Сіро-коричневий колір і незначний знос електродів. Значення накалу свічки відповідає типу двигуна і загальному його стану.
На другій фотографії показана свічка з чорним нагаром на спідниці ізолятора. Це говорить про за велике збагачення суміші і підвищеній витраті пального. Неправильно відрегульований карбюратор або несправний інжектор. Можливо засмічений повітряний фільтр.
На третьому фото показано стан свічки при надмірно збідненій повітряно-паливній суміші. Колір електрода від світло-сірого до білого. Це небезпечний стан. При їзді на дуже збідненій суміші і підвищених навантаженнях відбувається значний перегрів як самої свічки, так і камери згоряння, що може призвести до прогорання випускних клапанів.
На фото 4 спідниця центрального електрода має червонуватий відтінок, схожий на цеглу. Такий колір спідниці обумовлений наявністю в паливі великої кількості присадок які містять метал. Тривала робота двигуна на такому паливі призведе до відмови свічки так як товстий наліт від присадок проводить електричний струм.
На фото № 5 свічка має яскраво виражені сліди мастила, особливо в частині різьби. Двигун з такими свічками після тривалої стоянки після запуску “троїть” якийсь час, а в міру прогрівання робота стабілізується. Причина цього – незадовільний стан мастило-відвідних ковпачків. У наявності підвищена витрата масла. У перші хвилини роботи двигуна, у момент прогрівання, характерний біло -синій вихлоп.
Фото № 6 – свічка вивернута з неробочого циліндра. Центральний електрод, його спідниця покриті щільним шаром мастила, змішаного з краплями незгорілого палива і дрібними частинками від руйнувань, що сталися в цьому циліндрі. Причина цього – руйнування одного з клапанів або поломка перегородок між поршневими кільцями з попаданням металевих частинок між клапаном і його сідлом. У даному випадку двигун “троїть” безперервно, помітна значна втрата потужності, витрата палива зростає в півтора, два рази. Вихід один – ремонт.
Фото № 7 – повне руйнування центрального електроду з його керамічною спідницею. Причиною даного руйнування міг стати один з перерахованих нижче факторів: тривала робота двигуна з детонацією, застосування палива з низьким октановим числом, дуже раннє запалення, і просто бракована свічка. Симптоми роботи двигуна такі ж, як у попередньому випадку. Єдине, на що можна сподіватися, так це на те, що частинки центрального електроду зуміли проскочити у вихлопну систему, не застрягши під випускним клапаном, інакше теж не уникнути ремонту головки блоку циліндрів.
На фото 8 електрод свічки обріс відкладеннями сажі. Вони можуть бути як білими так і чорними. Таке відбувається при сильному зносі або заляганні маслозйомних поршневих кілець. У наслідку цього відзначається підвищена витрата масла. При перегазовці з вихлопної труби йде сильний дим схожий на мотоциклетний.
document.write(«»);