п

Підставою для зупинення транспортних засобів опублікували ukrautonews.com.

1.1. Порушення ПДР водіями.

1.2. Відсутності номерного (них) знака (ів) на транспортному засобі або наявності номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам, закріплений у не встановленому для цього місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів.

1.3. Наявність ознак, які свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

1.4. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, його водія, пасажирів або вантажу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, злочину чи адміністративного правопорушення.

1.5. Перебування транспортного засобу в розшуку, наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою.

1.6. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, адміністративного правопорушення, злочину, свідками якого вони є або могли бути.

1.7. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції чи як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

1.8. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб.

1.9. Виконання рішень уповноважених на те державних органів про обмеження чи заборону руху.

1.10. Якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

1.11. Порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Всі ці положення також закріплені і у Закону України «Про міліцію», де у ст.21-1 зазначаються всі випадки. Також у наведеній статті вказано, що працівник підрозділу міліції повинен повідомити водія про причину зупинення транспортного засобу, суть вчиненого правопорушення.

У разі зупинки транспортного засобу працівник органу ДПС (ДАІ) повинен притримуватись порядку зупинки, який передбачений Наказом МВС України №111 від 27.03.2009:

2.1. У разі прийняття працівником підрозділу ДПС рішення про зупинку транспортного засобу останній повинен врахувати всі його наслідки (причину зупинки, дорожні умови, інтенсивність руху, освітлення або видимість ділянки дороги, можливий досвід водія).

2.7. Під час звернення до водія працівник Державтоінспекції зобов’язаний привітатися, чітко й зрозуміло назвати свою посаду, звання та прізвище, повідомити про причину зупинки транспортного засобу, суть скоєного правопорушення у випадку його вчинення та висловити вимогу про пред’явлення водієм для перевірки посвідчення на право керування транспортним засобом, реєстраційного документа на транспортний засіб та поліса (сертифіката) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

У цьому випадку треба знати, що відповідно до п.2.14 п.п. в) ПДР України, водій має право знати причину зупинки, перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також її прізвище і посаду; та відповідно до п.п. г) вимагати від особи, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом та зупинила транспортний засіб, пред’явлення посвідчення її особи.

Треба пам’ятати, що відповідно до п.1.3. Наказу МВС від 21.05.2009 року № 466, співробітникам ДАІ наказано виключити у своїй діяльності випадки безпідставного зупинення авто.

Що ще треба пам’ятати водію у разі зупинки транспортного засобу?

1. Ніколи не треба виходити з транспортного засобу. Працівник ДАІ не має права цього витребувати. Він може нагадати водію, що згідно з Законом України «Про міліцію» водій повинен виконувати законні вимоги працівника міліції. Але треба звернути увагу на те, що ключовим словом є «законні». У законодавстві не передбачено випадків, у яких водій повинен виходити з транспортного засобу. Саме тому ви маєте повне право на знаходженні у автомобілі під час розмови з працівником ДАІ.

2. Згідно зі ст..5 Закона України «Про міліцію» водій має право перевірити, чи є особа працівником органів міліції. Надана інформація повинна містити всі дані про співробітника, що дозволяють вам зробити висновок про посаду і звання посадової особи.

document.write(«»);