pdd-00

Найбезглуздіші правила дорожнього руху опублікували novate.ru.

Сувора і нещадна прецедентна законодавча система США відома на весь світ набором дуже забавних і дивних законів. Найчастіше ці закони діють у рамках одного штату. Приймають їх американці зовсім не з дурості і навіть не тому, що у них своєрідне почуття гумору, а тому, що так влаштована їхня система права: стався прецедент – ухвали закон.

1. Арешт за “вереск”

pdd-09

У місті Дербі, штат Канзас, поліція має право заарештувати водія, шини автомобіля якого видають при їзді чи при буксуванні характерний скрип. Злісному порушникові місцевого спокою загрожує при цьому до 30 діб арешту.

2. Штраф за сон

pdd-10

У місті Юрика, штат Каліфорнія, поліція має право (ось несподіванка!) затримати пішохода, який вирішив поспати на асфальті. Таке очевидне правопорушення карається штрафом і іноді – арештом на декілька діб. У будь-якому випадку спати посеред проїжджої частини не варто, як би привабливо не виглядало дорожнє покриття.

3. Верблюдам тут не місце

pdd-08

По усьому штату Невада діє заборона на водіння верблюдів по шосе. При цьому закон не забороняє водити верблюдів по узбіччю шосе. Порушників чекає штраф і конфіскація тварини.

4. Штраф за виконання службових обов’язків

pdd-07

У штаті Коннектікут в декількох містах діє просто неймовірне обмеження швидкісного режиму. Так, в штаті заборонено їхати швидше 100 км/год, навіть якщо це машина рятувальників або швидка допомога.

5. Штраф за плювки

pdd-06

У штаті Джорджія дозволено плювати з кватирки автомобіля, але тільки у тому разі, якщо машина не легковий автомобіль і не автобус. Порушникам цього закону загрожує штраф або арешт до 5 діб.

6. Штраф за пісяючих собачок

pdd-05

У штаті Кентуккі, в містечку Форт-Томас, не можна тримати собак на довгому поводку, знаходячись при цьому поряд з чужим автомобілем. Очевидно, закон був продиктований прецедентом, пов’язаним з нестримним бажанням друга людини справити малу нужду на колесо авто.

7. Олені на дорозі

pdd-04

У штаті Ілінойс заборонено збивати оленів, що вибігають на дорогу. Заборона ця, втім, поширюється тільки на тих, хто не мешкає на території штату або не виплачує аліменти після розлучення.

8. Це мій сигнал!

pdd-03

У штаті Міссурі заборонено користуватися чужим сигналом, знаходячись у будівлі місцевого університету. У всіх інших випадках за використання чужого сигналу нічого не буде. За порушення – штраф.

9. Штраф за сонцезахисні окуляри

pdd-02

У штаті Алабама діє один з найбезглуздіших законів для автомобілістів. Там не можна зав’язувати очі пов’язкою під час їзди. Втім, цей же закон забороняє надівати водіям сонцезахисні окуляри.

10. Мавпяча послуга

pdd-01

Якщо коли-небудь доведеться побувати в штаті Массачусетс, ні в якому разі не варто залишати на задньому сидінні свого авто горилу! Інакше поліція має право передати тварину в розплідник, а “недбалого” -оштрафувати на пару сотень доларів.

document.write(«»);