- 20 июня 2015
- autopalace.com.ua
Багато років тому при купівлі одного з перших своїх автомобілів – пошарпаного Москвича-412 – звернув увагу наскільки трепетно ставився господар до чистоти двигуна. Побачивши випадково на клапанній кришці крапельку масла, миттєво витер її, незважаючи на те, що в пошуках дрантя довелося обходити машину і відкривати багажник. Ситуація запам’яталася ще й тому, що сам я такою акуратністю не володію. Та й чи потрібна ідеальна чистота під капотом?
Майже будь-яка автомийка пропонує чистку двигуна за приблизною ціною $ 10-15. Технологія проста. Після «укутування» елементів систем запалювання та електроживлення поліетиленовою плівкою на двигун обрушується струмінь гарячої води і під високим тиском легко змиває будь-який бруд. На помолоділе «залізо» дивитися любо-дорого. Блиск і краса! Але насторожують непомітні плакатики з попереджувальним написом: «За роботу двигуна або можливі неполадки після миття адміністрація відповідальності не несе». Значить, не все так гладко?
Плюси чистого двигуна незаперечні. По-перше, це пожежна безпека. Масляні плями на гарячому двигуні теоретично можуть спалахнути. На практиці, щоправда, я з ситуацією виникнення відкритого вогню не стикався, але масло, яке потрапило на колектор обов’язково «димить» якийсь час. По-друге, брудний двигун схильний до перегріву. Підвищена температура викликає зниження в’язкості масла в системі змащення, що прискорює зношування деталей. По-третє, бруд і масло – вороги електроізоляції і можуть викликати порушення в роботі не тільки електропроводки але і будь-якого електричного агрегату. Виникнення несправності, звичайно, неприємно, але можливе коротке замикання – серйозна передумова до займання. Четвертий аргумент «чистьох» – труднощі технічного обслуговування. Бруд приховує прояв деяких несправностей, наприклад, дрібних витоків масла. Та й їздити з нечищеним двигуном не зовсім приємно. Ну і під кінець, як вважаєте, яка машина буде продана швидше? Брудна або чиста?
На противагу наведеним плюсам автовиробники не рекомендують мити двигун без крайньої на те потреби. На їхню думку, ніякий бруд не принесе двигуну стільки шкоди, скільки може принести потужний водяний струмінь під високим тиском. Перед в’їздом на мийку, перш за все, варто задуматися власникам сучасних авто зі складною електронною начинкою. На жаль, електроніка не дружить з водою. Посилена герметизація блоків націлена на зниження ризику, але не може гарантувати повної ізоляції від дії водяного струменя. Менш схильні до ризику старі дизельні двигуни з паливною апаратурою високого тиску. Вони міцні, надійні й можуть працювати навіть після повного занурення у воду. Що стосується бензинових моторів, водяний струмінь протипоказаний їм усім без винятку і без всяких знижок на вік.
Звичайно, вирішувати вам, шановні читачі. Але не враховувати наведені аргументи, напевно, буде неправильно. Швидше за все «істина десь поруч», адже почистити двигун можна не тільки на суперсучасній мийці, але й простими «дідівськими» методами. І на закінчення. Небажання господарів мийок нести відповідальність за завдану шкоду цілком виправдано, але не цілком законно. Несуть вони відповідальність, треба тільки змусити. Для початку звернутися з письмовою претензією. Отримавши відмову (або взагалі не отримавши ніякої відповіді), подавати позов, підкріплений висновком експерта до суду. Клопітно, але правда на стороні покупця. Удачі.
document.write(«»);