п

Кабінет Міністрів не дуже квапиться виплачувати власні борги, зате щедро приймає рішення, що дозволяють видавити гроші у населення.
Наприклад, службі ДАІ дозволили заарештовувати автомобілі боржників за будь-які борги: за аліментами, за банківським кредитом, за рішенням суду, з оплати житлово-комунальних послуг і так далі. Причому розмір боргу навіть не обговорюється, тобто навіть декілька сотень гривень можуть стати приводом для того, щоб біля поста ДАІ співробітники інспекції зупинили, пред’явили, затримали. Рішення було прийняте ще в 2012 році, але успішно діє досі, пише ukrautonews.com.

Стоянки відразу біля ДАІ успішно орендуються співробітниками, які роблять націнку і надають платні послуги потерпілим від арешту. Тобто виплатити треба буде не лише борг, але і кожну доба простою. На сьогодні навіть якоїсь загальної розцінки на таку оренду немає. Децентралізація йде повним ходом, деякі ухитряються оцінювати послуги в 200 грн в добу, інші надають вісім діб по 144 грн за кожен день, а потім дають знижку – по 44 грн за кожен подальший, поки власник не прийде з постановою суду, що дозволяє забрати автомобіль, і пачкою грошей, щоб цей дозвіл перетворився в реальність.

Правда, юристи стверджують, що ДАІ має право виставляти рахунок, але не утримувати автомобіль, власник же має право забрати автомобіль і не оплачувати рахунок ДАІ, а звернутися до прокурора і отримати його безкоштовно. Проте не слід забувати, що закони на папері і закони в житті співпадають украй рідко, а того, хто намагається їх поєднати, життя з допомогою можновладців карає і іноді досить жорстко. Тому доводити свої права або тихо заплатити кожен вирішить для себе сам.

Але перш ніж щось платити, слід розуміти, коли арешт законний, а коли боржник може сісти у своє авто і поїхати.

Будь-яке затримання автомобіля повинне мати причини. Співробітник ДАІ зобов’язаний пред’явити копію постанови виконавчої служби, на підставі якої робиться арешт автомобіля. У 99 випадках з 100 цього це не відбувається, але перелякані водії все одно залишають ключі і автомобілі, замість яких отримують протоколи.

Проте юристи рекомендують за відсутності постанови, а тим більше якщо самому боржникові не приходила постанова з суду з пропозицією погасити борг в десятиденний термін, забарикадуватися усередині автомобіля і викликати адвоката, який врятує ситуацію. Дана порада хороша, але тільки для тих, хто передбачливо обзавівся адвокатом.

Якщо доводиться все-таки залишати автомобіль, слід зробити фотокопії з усіх документів, які заповнювалися і надавалися, запросити двох свідків і описати стан свого автомобіля. Треба розуміти, що він стоятиме деякий час без нагляду власника, а пломба – досить хисткий аргумент для упевненості, що автомобіль ніхто не використає не за призначенням або не запозичить декілька важливих комплектуючих.

Багато водіїв боятися суперечити інспекторам, але взагалі-то вони мають право вносити поправки, вписувати свої доповнення в протокол і так далі. Згодом це може згодитися. Також, юристи нагадують, що ніякі документи на автомобіль нікому в руки не передаються і не залишаються.

document.write(«»);