24077762

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, все залежить від того, нові це автомобілі або б/в, пише kp.ua.

– Якщо йдеться про нові авто, то слід враховувати, що імпортні машини купують за кордоном за валюту, тому завжди враховується курс долара, – пояснює експерт. – Крім того, автодилери закладають запас на зростання курсу, а якщо автомобіль завезли за “сірою схемою”, то і додаткові витрати на оплату валюти через офшори. Не забувайте, що в Україні є ПДВ, який автоматично нараховується на імпортний товар. Плюс акцизи, які останнім часом зросли у зв’язку з тим, що, як сказав прем’єр, нам потрібні гроші на АТО. Також в ЄС є мито на експорт автомобілів, яка теж закладається в ціну.

І, нарешті, найголовніше, продовжує експерт. У Європі виробник автомобіля отримує дохід і на продажу, і на обслуговуванні, так як на ньому “зав’язані” всі сервіси. У нас завжди знайдеться “дядя Вася”, який відремонтує автомобіль нелегально. Оскільки у нас виробники не можуть отримати дохід від СТО, то відразу включають це недоотримання прибутку в ціну.

– Але найбільше українців дивує, чому за кордоном такі дешеві б/в автомобілі, – говорить Охріменко. – Тут теж все просто: справа в високому податок на утримання автомобіля і у вартості утилізації. Тобто простіше продати машину задешево, ніж витрачати гроші на утилізацію. А в деяких країнах ЄС податок на машину і вартість утилізації ростуть у міру старіння автомобіля. У якийсь момент виходить, що дешевше його взагалі подарувати, ніж платити такі гроші!

document.write(«»);