05Перше що приходить в голову, – установка газобалонного обладнання: незважаючи на той факт, що витрата газового палива перевищує витрату бензину на 10-20%, економія очевидна, оскільки газ набагато дешевше бензину, пише ultramir.net.

Звичайно, установка ГБО сьогодні досить дороге задоволення. Оскільки для сучасних автомобілів, оснащених розподіленою системою впорскування, розроблена електронно-каталітична система уприскування четвертого покоління, дозволяє отримати від установки ГБО максимальний ефект. Проте з часом всі витрати на її установку окупаються.

Так, наприклад, Daewoo Lanos, який при їзді в міських пробках витрачає близько 9 літрів на “сотню” і проїжджає по 100 км в день, окупить хорошу газову установку приблизно за сім місяців. Величезний позашляховик Infiniti QX56, який витрачає 24 літри на «сотню» і проїжджає близько трьох тисяч кілометрів на місяць, окупить ГБО за три з половиною місяці. При такій економії вже всі машини повинні були працювати на газу, але у газобалонного обладнання свої мінуси.

Як правило, новий автомобіль знімається з гарантії, якщо на нього ставлять газ. Тільки на деякі китайські і російські марки автомобілів можна встановити газ на фірмовій СТО. Решта продавців нових машин таких послуг не надають, мотивуючи це тим, що автомобіль розроблявся для експлуатації на рідкому паливі і автовиробник не може гарантувати нормальну роботу автомобіля на газу.

Другий мінус – небезпека спалаху або вибуху. При грамотній установці і своєчасному технічному обслуговуванні ризик мінімальний. Але теоретично автомобіль, обладнаний двома паливними системами, становить більшу загрозу, ніж аналогічний, що працює тільки на бензині. Враховуючи той факт, що в Києві часто підпалюють автомобілі, наявність газової установки сильно підвищує ризик вибуху.

Третій мінус пов’язаний з вирішуючими структурами. Машина, обладнана газовою установкою, повинна мати відповідну позначку в техпаспорті. Тим, хто збирається купити автомобіль і перевести його на газ, варто встановити ГБО до постановки автомобіля на облік в ДАІ. В іншому випадку доведеться міняти техпаспорт.

Четвертий мінус пов’язаний з дискомфортом, який доводиться терпіти водієві автомобіля з газовою установкою. По-перше, в такому автомобілі заборонено палити, по-друге, машина втрачає свої динамічні характеристики, по-третє, зміщується центр ваги автомобіля – важкий балон в багажнику не тільки з’їдає місце, але і негативно впливає на керованість.

П’ятий мінус – можливі технічні пошкодження автомобіля. В інструкціях з експлуатації ГБО сказано, що заводити автомобіль потрібно на бензині і лише після прогрівання перемикатися на газ (хороші системи роблять це автоматично). Якщо експлуатувати автомобіль тільки на газу, бензинова паливна система може прийти в непридатність. Неправильно настроєна газова система може привести до серйозних пошкоджень двигуна аж до розриву впускного колектора.

Але, незважаючи на всі перераховані вище мінуси, установка газобалонного обладнання має не тільки вагому перевагу в плані економії палива. Автомобіль, обладнаний ГБО, володіє набагато більшим запасом ходу, на газу двигун працює м’якше, ніж на рідкому паливі, залишки незгорілого бензину не потрапляють в моторне масло, в результаті підвищується ресурс двигуна.

document.write(«»);