- 24 июня 2015
- autotheme.info
Перед покупкою танк доведеться роззброїти, а ще він споживає занадто багато палива.
Американський журнал Wired Magazine розповідає, як абсолютно легально будь-яка людина може придбати російські танки Т-55, Т-64 і Т-72.
Видання описує, де це можна зробити і що потрібно знати потенційному покупцеві.
Корреспондент.net наводить переклад керівництва з купівлі танка, яке може бути особливо актуальним в умовах конфлікту на Донбасі.
За танком в Чехію
У класичних російських суперкарів є один маленький недолік – вони продаються тільки уживаними. Сильно уживаними.
Зараз всього за 50 тисяч доларів будь-який цивільний може купити собі танк Т-72
Новим він коштував мільйон доларів. І це вам не яка-небудь стародавня бляшанка. Це основний російський бойовий танк, важкоатлет, 45 тонн поганих новин, забезпечених п’ятидюймовою гарматою.
Так, це цілком ходова бойова техніка. Так, у Росії на озброєнні досі стоїть 5 тисяч таких машин. Так, це ті самі Т-72, з якими військових НАТО вчать боротися, тому що саме на таких танках люблять кататися в різних нехороших країнах, у яких вистачає на це грошенят.
Армії Чехії, Словаччини, Угорщини та Польщі, що залишилися, коли впала залізна завіса, з величезною кількістю червонозоряного заліза, зараз позбуваються від радянських танків, щоб звільнити в арсеналах місце для натовських.
Людям подобається прокотитися на Т-72.
Так що тепер кожен, у кого є гроші на покупку і ще 20 тисяч доларів на доставку, може себе потішити.
«Танки купувалися у армії за смішні гроші – особливо, якщо знати, до кого звертатися, – розповідає Войтех Свобода з празької компанії Mortar Investments, яка торгує військовою технікою. – Іноді офіційно машини “утилізували”, а насправді перепродували».
Зараз у дилерів – вони в основному базуються в Чехії – є, що запропонувати покупцям: вертольоти, винищувачі, самохідки, БМП, бронетранспортери і мобільні пускові установки. Все це абсолютно законно продається цивільним особам.
Танкові дилери торгують не тільки Т-72, але і всією лінійкою – старими T-55 і T-64, а також більш сучасними T-80. У них є навіть британські «Чифтен» – натовські сучасники Т-72.
Перед продажем танк поставлять на хід
У базову ціну входить заміна ключових деталей, що вийшли з ладу.
40 років служби – і простою під відкритим небом в очікуванні покупців – не залишаються без наслідків. Шланги пересихають, рідини псуються, фарба вицвітає під сонцем.
Дилери перевіряють гідравліку, гальма, електрику, рульову систему, системи, що регулюють двигун, міняють шланги і рідини і покривають танк свіжою фарбою.
Уживаним танк від цього бути не перестає: за свої 50 тисяч доларів ти просто отримуєш машину на ходу, а якщо ти хочеш, щоб твій T-72 виглядав як новенький, тобі доведеться заплатити за ремонт ще до 30 тисяч.
Танкові маніяки можуть замовити повну реставрацію, при якій дилер повністю розбере танк по гвинтика.
Крім недавно вироблених запчастин, до цих пір збереглися так і не використані запаси, які створювалися десятиліття тому. Можна також використовувати відновлені запчастини, що здешевлює процес, а іноді буває просто необхідно, якщо мова йде про складні системи, які більше не випускаються – траки, трансмісії, дизельні двигуни.
Танк можна навіть удосконалити
Ти можеш також встановити більш зручні сидіння, поставити більш потужний двигун або створити зі своєї покупки подобу більш рідкісного танка.
Однак для початку тобі доведеться внести 30-відсотковий заставу і почекати два місяці, поки чеська влада не оформить необхідні документи. Коли чиновники розберуться з паперами, розпочнуться ремонтні роботи, які займають зазвичай до двох місяців. Не забудь попросити перекласти інструкцію англійською – вона, напевно, буде чеською або російською.
Зброї доведеться позбутися
Необхідно буде зняти з танка кулемети і прорізати дірку в його гарматі.
Зрозуміло, комплексні дилери не тільки продадуть тобі машину, але й охоче відремонтують її, роззброять, почистять, а заодно допоможуть оформити папери. Здавалося б, залишається тільки провести тест-драйв і забрати танк – проте не слід забувати про приховані витрати.
Один з них – доставка.
За оцінкою Mortar Investments, доставити вантаж на Східне узбережжя США буде коштувати 15 тисяч доларів, в Х’юстон – 20 тисяч, на Західне узбережжя – 25 тисяч. Танк прибуде в найближчий порт, після чого тобі доведеться дивувати вантажоперевізників незвичайним замовленням.
Пальне – окреме питання. V-подібний 12-циліндровий двигун об’ємом 38.8 літра висмоктує два галона солярки на милю.
На американських дорогах використовувати його не можна, тому покупцеві краще б мати свій шматок землі.
На цьому все. Тепер ти можеш з чистою совістю шкодити свій газон, тероризувати сусідів або, скажімо, виносити сміття і тиснути його гусеницями. Яка, по суті, різниця, що ти будеш робити з танком – раз ти його купив, ти вже наш герой.
document.write(«»);