2165115_original

Грузії вдалося створити власне виробництво військової техніки, хоча раніше ця галузь в країні практично була відсутня. І ось днями з’явилося повідомлення, що перша партія грузинських бронеавтомобілів Didgori відправлена зарубіжному замовникові. Автор цього проекту, Звіад Циколія, написав, що Грузія поставила за кордон десять бронемашин Didgori і дві броньовані медичні машини на їх основі, – пише autoconsulting.com.ua

Сайт Грузія.онлайн у свою чергу заявив, що хоча “країна призначення експортованої бронетехніки не називається, але, як повідомляють деякі користувачі соціальних мереж, машини були поставлені в Конго.

Крім того, грузинська бронетехніка бере участь і в інших тендерах. Так, зібрана в грузинському Державному військовому науково-технічному центрі “Дельта” броньована медична евакуаційна машина Didgori успішно пройшла випробування, проведені у рамках оголошеного Саудівською Аравією тендеру і разом з машиною, представленою американською компанією Lenco, вийшла у фінал конкурсу. Випробування проводили місцеві фахівці, і водіями були військовослужбовки цієї країни. Усі конкуренти, як і Didgori, створені на шасі Ford F550.

Що може випускати грузинський ВПК

Повідомлення про продаж на експорт бронеавтомобілів Didgori тут же прокоментував через www.facebook.com колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі:

“Уперше в історії Грузії військова машина, яку ми створили в 2009 році з нуля, почала продаватися на світовому ринку. У 2008 році усі відмовилися продавати нам зброю, і тоді ми поставили собі практично неможливе завдання – уперше в незалежній Грузії робити зброю самим. Коли-небудь я розповім про ті хитрощі, до яких нам доводилося прибігати, щоб здолати перешкоди. Але найголовнішим був наш ентузіазм і некорумпованість.

У короткий термін Грузія стала випускати зброї типу БТР, БМП, зброя шквального вогню і інші складні військові установки.

Після 2012 року темп виробництва значно знизився, але все-таки сьогоднішній успіх ще раз підтверджує те, наскільки праві ми були тоді.”
Приклад грузинського ВПК, створеного з нуля і без потужної промислової бази, повинен стати повчальним і для України. Військову техніку можна створювати і робити, тільки для цього треба ставити цілі і їх досягати.

document.write(«»);