gr_01.11.11_svetofor

Проїзд на червоне світло світлофора є одним з найпоширеніших порушень правил дорожнього руху. Дане порушення часто призводить до створення аварійних ситуацій на дорогах і нещасних випадків. Незважаючи на це, багато водіїв ігнорують заборонні сигнали, до яких відноситься не тільки червоний, але й жовте світло світлофора, пише ukrautoportal.com.

Крім світлофорів рухом на перехрестях часто керують регулювальники. Якщо сигнальні знаки світлофора видно здалеку, руху регулювальника можна побачити тільки в граничній близькості. Добре, якщо водієві потрібно проїхати прямо і у нього є час пригальмувати. Гірше, якщо водій вже включив поворотний сигнал, а вже пізніше зауважив регулювальника.

Зі світлофорами ніби і простіше, але, приміром, початківці водії не завжди помічають їх і не цілком розуміють, що означає фраза «завершити маневр». У кращому випадку водієві світить штраф, а в гіршому – ДТП. У даній статті ми спробуємо розібратися з усіма тонкощами, нюансами і спірними моментами, які стосуються проїзду на червоне світло світлофора.

Що таке штраф

Штраф за проїзд на червоне світло – це грошове стягнення на користь держави за вчинений водієм проступок. В Україні дане стягнення передбачено 122 статтею (2 частина) адміністративного кодексу. Згідно з цією статтею сума штрафу за проїзд на червоне світло становить від 425 до 510 грн.

У чому суть правопорушення

У випадках, коли інспектор ДАІ зупиняє водія за проїзд на червоне світло, існує велика кількість спірних моментів. Звичайно, якщо водій завчасно бачить червоне світло і свідомо продовжує рух – це порушення, з яким важко посперечатися. Але також часто бувають моменти, коли блимає зелений або жовтий, і водій не розрахувавши час, «проскакує» на червоне світло. Безліч спірних ситуацій виникає і в тому випадку, коли вулиці міста переповнені транспортними засобами та водії «виходять із ситуації на дорогах», не звертаючи уваги на сигнальні знаки.

ПДР описують велику частину подібних нюансів і для того що б убезпечити себе та оточуючих водій зобов’язаний їх знати. Так, згідно п.8.11 ПДР водієві дозволено продовжувати рух на червоне світло, якщо для зупинки транспортного засобу потрібно вдаватися до екстреного гальмування. В даному випадку водій повинен максимально забезпечити безпеку дорожнього руху.

Якщо вам доведеться писати пояснення, цей факт варто обов’язково вказати. Ще одним важливим моментом є місце знаходження самого інспектора ДАІ. Важливо, що б інспектор бачив світлофор і водія. Якщо цього не відбувається, обов’язково зафіксуйте факт на фото або відео і також вкажіть у протоколі.

Свідки порушення або псевдопорушеня також не будуть зайвими. Надалі вони допоможуть вам відстояти свої правомірні дії і уникнути несправедливого залучення до адміністративної відповідальності. Суть правопорушення полягає в проїзді на червоне світло, але враховуючи велику кількість спірних питань і різних обставин, водій завжди може відстояти свою думку і законність вчинених дій.

Зміна сигналу світлофора в безпосередній близькості до перехрестя

Однією з найпоширеніших спірних ситуацій є зміна сигналу світлофора в безпосередній близькості до перехрестя. На цей рахунок ПДР також передбачено ряд необхідних дій.

Так, згідно п.16.8 ПДР, якщо водій виїхав на перехрестя на зелене світло, він має право завершити маневр, не залежно від того який загорівся сигнал світлофора. Що стосується миготливого зеленого світла, п.8.7.2 ПДР свідчить, що даний сигнал попереджає про швидку зміну світла на червоний, що не забороняє продовжувати рух.

З такими проблемами часто стикаються водії мегаполісів. Через наявність величезної кількості автомобілів виникають часті пробки, що призводить до так званих порушень правил дорожнього руху. Не варто забувати, що якщо ви проїхали на червоне світло світлофора виходячи з ситуації, що склалася, але при цьому забезпечили безпеку решти руху, обов’язково стійте на своєму і все підтверджуйте документально, а також фото – та відеофактів.

Регулювальник на перехресті

Регулювальник, або як його ще часто називають живий світлофор – це досить рідкісне явище на сучасних дорогах. Тим не менш його вказівкам слід довіряти так само, як і сигналам звичного світлофора. У зв’язку з тим, що регулювальники зустрічаються все рідше, більшість водіїв просто не пам’ятають, що означають ті чи інші сигнали живого світлофора.

Не тільки корпус і положення рук регулювальника вказують як правильно поводитися пішоходам і водіям, він так само може користуватися додатковими елементами у вигляді жезла, свистка, світловідбивачі, диска та ін. Не залежно від того, користується регулювальник додатковими сигнальними елементами чи ні, його жести підкажуть як не порушити і уникнути небезпечної ситуації на дорогах.

Для того що б впевнено себе почувати при вигляді регулювальника, досить запам’ятати всього три його позиції. У більшості своїй саме їх використовую живі світлофори.

Якщо регулювальник підняв руку вгору, це говорить про те, що будь-який рух заборонено, як автомобілів, так і пішоходів. Даний жест застосовується для того, що б повністю звільнити перехрестя.

Якщо руки регулювальника витягнуті в сторони або повністю опущені, варто звернути увагу на його корпус. Якщо він повернуть спиною або грудьми до автомобілів це свідчить про те, що рух заборонено. Якщо регулювальник повернутий до вас боком це означає, що рухатися можна вперед або вправо.

У випадку, якщо права рука регулювальника витягнута вперед також слід звернути увагу на положення корпуса. Якщо він повернуть до вас грудьми – сміливо продовжуйте рух вправо, у всіх інших випадках потрібно залишатися на місці. Якщо ж регулювальник повернуть до вас лівим боком – рух дозволено, за винятком трамваїв.

Важливо пам’ятати, що регулювальник у всіх випадках дозволяє рух з двох сторін. Якщо він повернутий до вас спиною – це рівноцінно червоного світла світлофора. У тому випадку, коли регулювальник проводить зміну положення, водії можуть завершувати маневр, не вдаючись до екстреного гальмування.

Розміри штрафів

Як вже було зазначено вище, штраф за порушення правил ПДР становить від 425 до 510 грн і застосовується у випадках:
• Якщо водій порушив правила проїзду перехресть;
• Проїхав на заборонний сигнал регулювальника чи світлофора;
• Порушив правила навчальної їзди.

Розмір суми штрафу визначає інспектор ДАІ виходячи з обставин.

Як оскаржити штраф

Оскарження штрафу ДАІ за проїзд на червоне світло відбувається в тому випадку, коли вже складено протокол правопорушення, винесено постанову і копії цих документів знаходяться на руках, але водій не згоден з фактом правопорушення. У такому випадку слід звертатися до суду. З моменту винесення постанови або з моменту його отримання строк оскарження становить 10 днів. Є також певний список документів, які водій зобов’язаний надати, а саме:
• Копія протоколу;
• Копія постанови;
• Паспорт та ІПН;
• Права;
• Технічний паспорт.

На всіх цих документах мають бути чітко видно всі дати і букви. Також важливо, що б чітко були видні ПІБ інспектора, номер і серія документів. Все це прискорить процес. Крім цього у водія є можливість оскаржити не тільки сам протокол, але й дії інспектора ДАІ. Потрібно бути готовим до того, що суд може затягнутися, а також до паперової бюрократії.

Правомірність дачі хабара

В Україні повним ходом йде боротьба з корупцією, особливо вона торкнулася правоохоронних органів. Дача хабара не є правомірним дією і карається законом. Причому відповідальність несуть як людина, яка намагалася дати хабар, так і той, хто її приймав. Не секрет, що довгі роки вирішувати питання, пов’язані з порушенням правил ПДР можна було за допомогою «подяки», але в даному випадку ні довести ні спростувати правоту або провину сторін неможливо.

Ситуація в інших країнах

Правила дорожнього руху існують у всьому світі, принаймні, точно в тих місцях, де є транспортні засоби. Якщо в Україні штраф за проїзд на червоне світло становить близько 20 Євро, ситуація в інших країнах набагато жорсткіша.

Найсуворішою країною вважається Великобританія, де сума штрафу за проїзд на червоне світло становить 2500 Євро. А от, як виглядає ситуація в інших країнах:

• Німеччина – від 90 до 360 Євро;
• Ірландія – 80 Євро;
• Італія – від 150 до 600 Євро;
• Канада – 145 доларів США;
• Китай – 30 доларів США;
• США – 50 доларів;
• Франція – 90 Євро;
• Японія – 417 доларів США.

Наприклад, у Фінляндії штраф становить у середньому 64 Євро і безпосередньо залежить від щомісячного доходу водія. Багато вітчизняних водії твердять про те, що за кордоном дороги кращі, водії культурніші, а інспектори ДАІ справедливіші. Частково це так, адже не малу роль відіграють стягнення у разі порушення. Закордонний водій, на відміну від вітчизняного, тричі подумає, чи варто їхати на миготливий зелений, жовтий і тим більше червоне світло.

document.write(«»);