1435420989_gai-59

В період свят навіть водіїв, яким незабаром треба сісти за кермо, часто провокують випити алкоголь, хоч би трохи, так би мовити, для “годитися”, – пише u-news.com.ua.

У Україні, як і у багатьох європейських країнах, ось уже 3 роки діє мінімально допустима норма за змістом алкоголю в крові водія. У нас вона дорівнює 0,2 проміле. При цьому слід врахувати, що ця норма не означає, що можна сідати за кермо після алкоголю.

Вона була введена не як обмеження того, скільки можна випити за кермом любителям хмільних рейсів, а для того, щоб виключити необгрунтовані звинувачення в управлінні МС в нетверезому стані тих людей, у яких рівень ендокринного, (природного), алкоголю в крові спочатку завищений: наприклад, хворих цукровим діабетом, що вживали спиртовмісні ліки і ін.

Водіям варто знати, що навіть якщо сьогодні вони не пили спиртного, то сідати за кермо після вчорашнього застілля відгукнеться виявленням залишків алкоголю. Час виведення алкоголю з організму залежить від цілого ряду обставин :
– кількості випитого спиртного і спожитої при цьому їжі;
– ваги людини, статі, раси і натренованості організму (у тих, хто часто п’є, печінка виділяє більше ферменту алькогольдегідроденази, що переробляє алкоголь).

У будь-якому випадку наркологи радять усім водіям після серйозної вечірньої п’янки мати ще один день в запасі до поїздки за кермом.

document.write(«»);