- 12 июля 2015
- autotheme.info
4 липня на вулиці Києва вийшла нова патрульна служба. Нові правоохоронці будуть два в одному: дільничні “плюс” ДАІшники, пише 24tv.ua.
До кінця тижня київські ДАІшники втратять свої функції. Їх роботу будуть виконувати нові патрульні. Що стосується функцій МРЕО, то їх планують перетворити на сервісні центри.
Однак, хоч новий закон про “Національну поліцію” і був прийнятий 2 липня, юридично він в силу не вступив. Поки патрульні працюватимуть за старим законодавством. Перехідний період триватиме від 3 до 6 місяців.
“Вони зможуть виписувати протоколи, але не зможуть виписувати електронні протоколи. Але це не проблема. Ми почнемо з тих процедур, які зараз існують”, — пояснила заступник глави МВС Ека Згуладзе.
Наразі нові автопатрулі в столиці будуть їздити з увімкненими “маячками”.
За словами Згуладзе, це профілактичний захід для зменшення правопорушень. Не варто забувати, що і в інших областях правоохоронці також працюють за старими (діючими) законами.
Причини зупинки
В новому законі поліцейський може зупинити транспорт тільки у 10 випадках. В діючій інструкції працівників ДАІ таких пунктів 11.
Отже, згідно із статт 35 закону “Про національну поліцію” поліцейський може зупинити транспорт тільки у таких випадках, а перед цим представитись та повідомити причину зупинки:
— водій порушив правила дорожнього руху;
— на транспортному засобі відсутній номерний знак, закріплений не на зазначеному місці, або якщо номерний знак на транспортному засобі не відповідає вимогам;
— є ознаки технічної несправності транспортного засобу;
— транспортний засіб перебуває в розшуку;
— є інформація про причетність водія або пасажирів до учинення дорожньо-транспортної пригоди або іншого правопорушення;
— при необхідності здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП чи іншого правопорушення;
— при необхідності залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або у якості свідка під час оформлення протоколів;
— прийнято рішення про обмеження чи заборону руху;
— якщо закріплений вантаж на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
— порушення використання на автомобілі спецсигналів.
В діючий інструкції для працівників ДАІ вказані ті ж самі причини для зупинки транспорту.
Однак є ще одна причина, яка після набрання чинності нового закону, стане недійсною: “Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, документів на транспортний засіб”.
На думку експертів, зникнення такої міри зменшить кількість зупинок правоохоронцями автомобілів.
Порядок зупинки авто
В діючому законодавстві порядок зупинки автомобілів детально прописаний. По-перше, працівники ДАІ повинні перебувати на місці, вказаному в маршрутному листі.
Перед зупинкою авто ДАІшник врахувати місце зупинки та інтенсивність руху. Вказати місце для зупинки на відстані до 20 метрів від посту. ДАІшник зобов’язаний привітатися, чітко й зрозуміло назвати свою посаду, звання та прізвище, повідомити про причину зупинки транспортного засобу та висловити вимогу про пред’явлення водієм документів та інше.
Крім того, в інструкції для правоохоронців приписані правила поведінки при порушенні дорожнього руху, під час переслідування автомобілів, порядок застосування технічних засобів та інше.
В новому законі “Про національну поліцію” порядок зупинки автомобіля детально не прописаний.
Однак, як заявляла Ека Згуладзе, патрульні під час своєї роботи будуть керуватись майже 500 сценаріями оперативної роботи, які вони вивчили під час навчання в академії.
Наразі в новому законі зазначено, що згідно із статтею 37 поліцейський може тимчасово обмежити фактичне пересування транспортного засобу для запобігання небезпеці, якщо є достатні підстави вважати, що транспортний засіб можуть бути використані особою з метою посягання на своє або чуже життя і здоров’я, чи пошкодження чужої речі.
Для забезпечення дотримання правил дорожнього руху поліцейські можу використовувати визначену фото-відеотехніку, закріплену на форменому обдязі або службовому автомобілі. Інформація про відеофіксацію (радари) повинна знаходитись на видному місці. Крім того, при потребі вони можуть використовувати інформацію з чужих відеофіксаторів.
document.write(«»);