13274bb8d0b26aa6ee7e12b87f_40d104f0

Вісті” дізналися, яке, з точки зору законодавства, можна замовляти тонування, чи можна міняти глушник і ставити ксенонові фари.

Багато водіїв замість купівлі нового автомобіля прагнуть зробити тюнінг того, що у них є, – поліпшити зовнішній вигляд і характеристики. Традиційний тюнінговий комплект включає накладки на передні фари, передній і задній бампери, пороги і задні антикрила. В результаті переробок спокійна зовнішність авто набуває грізного вигляду “зарядженого” спорткара. Головна перевага тюнінгу – за невеликі гроші можна отримати комфорт і характеристики дорожчого авто.

Наприклад, довести “Ланос” до розуму коштуватиме біля $1,5-2 тис., тоді як продати і купити собі щось трохи краще буде коштувати $3-4 тис.

Але у багатьох доопрацювань є і зворотний бік медалі – співробітники МВС (неважливо, ДАІ це чи поліція) можуть заарештувати водія за невідповідність авто технічним нормам і стандартам – перелік вимог перерахований в п. 31.4 ПДД України.

Відповідальність за таке порушення – штраф в розмірі від 340 до 425 грн. Крім того, якщо ви вчините таке ж правопорушення впродовж року, автомобіль можуть забрати на штрафмайданчик.

Так що ж можна міняти небоязливо, не піддаючи ризику ні себе, ні машину?

ДВИГУН І ГЛУШНИК

Можна: Перепрошивка системи управління двигуном (чіп-тюнінг): за допомогою такого прийому можна або збільшити потужність (разом з витратою), або зменшити витрату (разом з потужністю). На заводі в авто ставлять середній (збалансований) варіант. Також не заборонено форсувати двигун.

Не можна: Внесення змін до конструкції глушника (несамовито кричучі і дратівливі інших водіїв “прямотки” знаходяться поза законом), а також експлуатація авто без каталізатора, якщо він передбачений конструкцією, – це додає потужність, але негативно впливає на екологію.

СТЕКЛА І ОПТИКА

Можна: Невелике тонування стекол, при якому показник світлопроникності становить не менше 75%, допустиме.

Колір, розміщення і тип роботи зовнішніх світлових приладів повинні відповідати конструкції транспортного засобу: установка “ксенону”, не передбаченого конструкцією, заборонена (сліпить оточення).

Не можна Забороняється використання тонувальної дзеркальної плівки або занадто темної. Водій має право ставити потужніші лампочки і додаткові фари у бампер, які включаються разом з ближнім світлом.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

Можна Фарбувати різні елементи авто в різні кольори, клеїти наклейки, спойлери, накладки на пороги і дверні ручки (фари, люк бензобака, бампер і т. д.). А також ставити молдинги, спойлер, антикрило, підніжки і інші прикраси. Але колір повинен мінімум на 70% відповідати даним в техпаспорті. Якщо ні, то в МРЕО треба зареєструвати зміни (близько 300 грн).

Не можна Заборонено міняти тип кузова, наприклад, з універсалу робити седан або вантажівку перетворювати на легковий автомобіль, а також міняти форму капота і крил.

САЛОН

Можна Встановлювати додаткову шумоізоляцію, міняти сидіння (задні і передні), замовляти перетяжку оббивки салону і встановлювати елементи інтер’єру з дерева (наприклад, підлокітники). Також дозволено ставити додаткове підсвічування (на підлозі, на дверних панелях, накладки на пороги з логотипом, що світиться, і т. д.). Багато водіїв абсолютно законно ставлять нову ручку перемикання КПП, міняють накладку на передню консоль і так далі.

Не можна Заміна керма на інший (меншого чи більшого радіусу) заборонена. Крім того, не можна видаляти подушки, ремені безпеки і підголовники.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТО

Якщо в результаті модернізації параметри автомобіля змінилися, такого роду зміни автовласник зобов’язаний реєструвати разом із заміною техпаспорта. Спочатку необхідно отримати в одній з сертифікованих лабораторій системи “УкрСепро”, наприклад, при “Державтотранс НДІ проект”, де проводять випробування (аналог техогляду в ДАІ), укладення про відповідність авто стандартам.

З цим документом (сертифікатом) треба звернутися в НДЦ БДР ДАІ МВС України для отримання дозволу на експлуатацію.

Потім їхати в МРЕО, де на підставі документів зроблять заміну техпаспорта – фактично авто вважатиметься новою моделлю.

ГАЗ НА АВТО: ЛЕГАЛІЗАЦІЮ СПРОСТЯТЬ ДО КІНЦЯ ВЕРЕСНЯ

Хоча установка газобалонного устаткування (ГБО) не вважається тюнінгом, зараз її треба реєструвати в ДАІ із заміною техпаспорта. Сама процедура віднімає один день і коштує близько 600 грн. Необхідність відвідувати МРЕО відлякувала багато водіїв від переходу на газ. Але, як розповів глава Всеукраїнської асоціації автодилерів Олег Назаренко, реєстрацію ГБО спростять на законодавчому рівні впродовж двох місяців: “Буде відмітка у базі даних або наклейка на техпаспорті замість його заміни”.

document.write(«»);