SHtraf-663x441

Згідно з ухваленим Верховною Радою законом про автофіксацію порушень ПДР, в Україні кардинально зміниться система штрафів за порушення правил на дорогах. Так, якщо раніше за кожне порушення був передбачений мінімальний і максимальний розмір штрафів, то в новому законі він один – в розмірі, який раніше був мінімальним. Це зроблено для того, щоб прибрати суб’єктивізм з боку поліції при визначенні міри покарання.

Раніше розмір штрафу визначав ДАІішник на власний розсуд – наприклад, власника стареньких “Жигулів” міг оштрафувати за мінімальною ставкою, а новенького Mercedes-Benz – за максимальною.

Друге важливе нововведення – можливість заплатити половину штрафу. Сума штрафу зменшується удвічі, якщо автовласник встиг її сплатити за 5 робочих днів з моменту отримання повідомлення про штраф. Але збільшується удвічі, якщо не заплатив впродовж місяця.

32

Але ця можливість передбачена тільки для тих порушень, які зафіксовані засобами фото- і відеофіксації. А якщо поліцейський оштрафував водія особисто – 50-відсоткова “знижка” не діятиме. Зате буде можливість сплатити штраф прямо на місці за допомогою кредитної карти, якщо в машині у партульного є термінал для оплати.

Крім того, поблажки існують тільки для тих, хто згоден з порушенням і готовий сплатити штраф. Якщо ж порушник “забув” його сплатити впродовж місяця, то сума первинного штрафу подвоюється. А через два місяці справа про несплату штрафу передається у виконавчу службу. І якщо вона внесе машину боржника у відповідну базу даних, автомобіль конфіскують на першому ж КП.

Втім, схожий порядок існував і раніше. Просто він був недостатньо чітко виписаний в Кодексі, тому і викликав плітки серед юристів.

document.write(«»);