скачанные файлы

Зареєстрований законопроект, що передбачає відміну ряду бюрократичних операцій, що стосуються оформлення автомобілів, які продаються через автосалони

Для автосалонів: відмінити формальності

Перша частина законопроекту №2443а спрямована на відміну механізму обов’язкового огляду нових автомобілів співробітниками ДАІ, звіряння номерних агрегатів, перевірки автомобіля за базами розшуку, перевірки відповідності ТЗ нормам і стандартам. Цей перелік дій на практиці означав, що покупець не може отримати автомобіль відразу, після оплати вартості купівлі в касі автосалону або банку. Завжди до “отримання номерів” проходило 1-2 дні, якраз необхідні для усіх формальностей в ДАІ.

Якщо усе це відмінити, видачу авто покупцеві можна прискорити, і одночасно понизити його витрати на послуги оформлення.

Чи є ризик того, що в автосалонах з’являться “сірі” автомобілі з сумнівним минулим? Номерні агрегати звіряються неодноразово: на заводі, при відвантаженні, на митниці, самим імпортером, тому звіряти вже звірене стільки разів немає сенсу. Усі автосалони внесені в спеціальний реєстр ДАІ і знаходяться під особливим контролем, як організації, що торгують номерними агрегатами, тому шанси на появи викраденої машини серед “білих” мінімальні.

Перевірка відповідності нормам і стандартам, як вказано в супровідній записці до законопроекту, не потрібна, оскільки кожен автомобіль має сертифікат відповідності. Правда, цей момент вимагає додаткового коментаря, оскільки обов’язкова сертифікація нових автомобілів в Україні буде скасована з 2016 року. З відповідністю нормам і стандартам можуть виникнути проблеми хіба у спецтехніки, автобусів напівкустарних конструкцій, різних ТЗ, що переобладнуються, і машин маловідомих марок.

Ясна річ, що якщо ви купуєте, наприклад, Volkswagen або Renault, будь-який продукт цих виробників пройшов усі необхідні тести, і відповідає куди більш високим європейським стандартам, а не застарілим локальним.

Трейд-ін: мінус обов’язкова реєстрація

У другій частині законопроекту запропоновано відмінити обов’язкову реєстрацію автомобілів, які отримуються автосалонами з метою подальшої реалізації. Якщо сказати простіше – пропонується вивести з тіні трейд-ін, і дати можливість автосалонам працювати прямо і “по-білому”, купуючи автомобілі без усіх знімань-постановок на облік, транзитних номерів і так далі.

Автомобіль, який покупався у клієнта, підлягає продажу і не використовуватиметься для власних цілей, знімати з обліку і знову ставити на облік буде не потрібне.

Єдиний момент, який паралельно варто пропрацювати авторам законопроекту, це механізм сплати ПДВ продавцями уживаних машин.

Адже нині куди важливішим стопором для “білого” trade-in виступає ПДВ, який при реалізації кожного авто з пробігом автосалону доведеться заплатити до бюджету, а це 20% від вартості автомобіля, або 1/5 його частина, що дійсно ускладнює прямий перепродаж уживаних автомобілів.

document.write(«»);