gai-voditel

У Україні кардинально міняються “правила гри” на дорозі. Цього літа президент Петро Порошенко встиг підписати вже два закони, які, так чи інакше, регулюють взаємовідносини водіїв з представниками правопорядку.

Перший – закон “Про національну поліцію”.

Другий має довгу назву, яку ви можете прочитати тут. Суть же документу зводиться до того, що тепер фіксувати порушення і штрафувати будуть по-новому.

А ось чи багато хто знає, як змінилися права водіїв після ухвалення недавніх законів?

CarDiagram вивчила обидва документи і сформулювала п’ять основних прав, які отримали водії за новим законодавством.

На що має право водій

Вимагати назвати причину зупинки. Згідно із законом про “Національну поліцію”, якщо ваш автомобіль зупинив співробітник патрульної служби чи ДАІ, він зобов’язаний назвати причину зупинки. Тому, якщо він цього не зробив, водій має право зажадати пояснень, чому його зупинили. Поки поліцейський не пояснив, водій має повне право не пред’являти документи.

Вимагати повернення водійського посвідчення. За новим законом, поліцейський, або співробітник ДАІ, має право забрати права у водія тільки за рішенням суду. Тому, якщо вас зупинили і погрожують забрати права, вимагайте їх назад, посилаючись на закон.

Не платити штраф. Це право поширюється на тих, хто порушує нечасто і несуттєво. Нагадаємо, що в Україні вводиться лояльна система штрафів. На ділі це означає, що кожному водієві нараховуватимуть 150 балів щорічно. І поліцейський має право оштрафувати водія тільки тоді, коли у нього закінчилися бали. Скільки балів, і за які порушення зніматимуть з водіїв, можна подивитися по цьому посиланню.

Заплатити штраф на місці. За новим законом, автомобілі поліції і ДАІ мають бути обладнані спеціальними терміналами, які дозволяють водієві спокутувати свою провину, “не відходячи від каси”.

Оспорити штраф в суді. Така можливість була і раніше. Проте за новим законом, в Україні вводиться автоматична фото- і відеофіксація порушень. Якщо вас “упіймала” камера, то штраф вам випишуть автоматично і пришлють сповіщення додому. Після отримання сповіщення у вас є 10 днів на те, щоб оспорити штраф в суді.

document.write(«»);