В Україні в найближчому часу можуть знизитися ціни на бензин та дизельне пальне на АЗС. Так, середня вартість на заправках може становити 42-43 грн/л.

Про це виданню OBOZREVATEL розповів аналітик профільного видання «Нафторинок» Олександр Сіренко. Він зазначив, що за останній тиждень основні оператори знижували ціни на фоні відносно стабільного зовнішнього ринку, який перед цим просів.

«Імпортний ресурс до нас заходить вже кілька тижнів більш дешевий, ніж на початку весни. Ми фінішуємо травень з низькими цінами на заправках. Майже всі зробили крок до низу на 1-2 грн. Лише одна мережа – Група «Приват» – не рухалась. У них бензин, дизельне пальне коштує 47 грн/л, тоді як основна маса у великих операторах на стелі тримає 44 грн і менше. «Приват» довго так не триматиметься, найближчими днями він зробить крок, але він буде непоступовий, а одразу рішучий, як вже робили кілька разів цього року», – сказав він.

Так, ціни в мережах групи «Авіас», «Авіас плюс», «UKRNAFTA», «УкрТатНафта», «ANP», «Мавекс», «Мавекс плюс», «Sentosa Oil», «ЮКОН», «ЮКОН сервіс», «Rubix», «ЗНП» знизяться на 2-3 гривні.

«Відповідно, за ними підтягнуться деякі мережі, які орієнтуються на їх пристуність на локальному ринку. Вони теж на 50 коп.-1 грн усунуться по бензину та дизпальному. Це дасть здвиг середньої ціни по ринку до 42-43 грн/л – така буде ринкова вартість бензину А-95 та дизельного пального», – сказав Сіренко.