В Україні збільшилась кількість контрафактного бензину А-95 – такий був виявлений відразу в третині мереж АЗС, що пройшли відповідну перевірку. При чому, як всеукраїнських, так і регіональних. Причину цього експерти бачать у поверненні довоєнних податків на пальне.

Про це йдеться у результатах дослідження «Інституту споживчих експертиз», повідомляє OBOZREVATEL. Там констатують: в Україні нині «настав зірковий час для бодяжників пального».

«Багато автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у оптових трейдерів! Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів», – йдеться в дослідженні.

При цьому наголошується: для дослідження якості бензину було відібрано зразки найбільших всеукраїнських мереж АЗС. А також:

  • серйозних регіональних гравців;
  • невеликих мереж, які «оперують у райцентрах та невеликих містах».

«Третина всіх зразків, перевірених у лабораторії, виявилася не кондиційною. Тобто мала суттєві порушення якості», – констатували в Інституті.

Серед таких було, зокрема, виявлено заниження октанового числа. Що, зазначається, є чітким маркером саморобного пального, яке виробляється в кустарних умовах.

Крім того, у «бодяжному» бензині виявлено високий вміст сірки. А також бензолу – небезпечного з’єднання, від якого утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна.

«При величезній кількості бензолу, проблеми зі здоров’ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. По суті, як і практично гарантована поломка автомобіля», – пояснили експерти.

Також було виявлено перевищення кисневмісних сполук, які, зокрема, збільшують витрату пального. Йдеться про:

  • біоетанол (спирт);
  • ізопропіловий спирт;
  • прості ефіри.

«Бодяги» буде більше

В подальшому ж, прогнозують експерти Інституту, обіг «тіньового» пального в Україні стане більшим. Тобто, на ринку збільшиться кількість «бодяги».

«Дохідність фальсифікування значно зросла. Крім того, повернення податків і, відповідно, збільшення вартості палива в роздробі штовхають споживачів до торговців неякісним бензином. Все ж таки різниця в кілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв», – констатували експерти.

При цьому вони закликали українців утримуватись від такої сумнівної економії. Адже вона «неминуче призведе до фінансових проблем із ремонтом авто».