У короткостроковій перспективі українцям слід очікувати зростання вартості пального. Причому, прискореного. Втім, довго це не триватиме, і вже у 2024 році під впливом поступового зниження світових цін на нафту вартість пального на українських АЗС може стабілізуватись. При цьому нині ціни і на бензин А-95, і на дизель знижуються.

Про майбутнє здорожчання повідомили в НБУ, передає OBOZREVATEL. Там зазначили: очікуване ж зростання цін чинитиме «непрямий проінфляційний» тиск на вартість інших товарів та послуг. Тобто, їхня вартість зросте.

«У короткостроковому періоді зростання цін на пальне прискориться, що надаватиме опосередкований проінфляційний вплив на вартість інших товарів та послуг. З наступного року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту»,– йдеться в Інфляційному звіті НБУ за жовтень.

Поки що пальне дешевшає

Водночас, після досить тривалого періоду стабільності – коли понад місяць літр бензину А-95 коштував у середньому близько 55,5 грн, – вартість ресурсу почала знижуватися. Так, за даними Консалтингової групи «А-95», з початку тижня він здешевшав на 33 коп./л – із середніх 55,47 грн 13 листопада до 55,14 грн 16 листопада.

В Україні подешевшав бензин А-95

Також АЗС знизили розцінки на дизель – на 32 коп./л. Так:

  • 13 листопада його продавали в середньому по 55,75 грн/л;
  • 16 числа – по 55,43 грн.