У квітні українців можуть очікувати нові ціни на пальне. Ймовірно, вартість бензину та дизельного пального буде зростати, проте, що буде з цінами на скраплений газ, наразі незрозуміло.

Про те, що буде з цінами на пальне в Україні у квітні, розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев, інформує видання «Новини.LIVE».

Що буде з цінами на АЗС у квітні

Нещодавно Уряд підтримав законопроєкт про встановлення нових акцизів на пальне, що відповідають мінімальним європейським стандартам. Тепер цей законопроєкт має бути ухвалений Верховною Радою. Нові акцизи почнуть діяти лише у другій половині 2024 року після ухвалення Верховною Радою. Тому на вартість нафтопродуктів зараз впливають інші фактори.

«Основним є зростання цін на нафтопродукти у Європі. А це, своєю чергою, стало наслідком зростання нафтових котирувань, до яких прив’язані ціни на нафтопродукти», — сказав експерт.

За словами Рябцева, відповідно до цього зараз вже відбувається невелике подорожчання вартості пального на українських АЗС.

«Бензин та дизпальне потрошки будуть зростати в ціні надалі», — впевнений він.

Водночас Рябцев повідомив, що ситуація зі скрапленим газом є більш невизначеною, тому що, з одного боку, є зростання попиту в Україні, оскільки покращилася погода. А з іншого боку зменшився попит на цей ресурс, як котельне паливо, до прикладу, у Польщі. І тут все буде залежати від того, що зменшуватиметься чи зростатиме швидше:

  • якщо попит на скраплений нафтовий газ буде зростати більше, аніж вивільнятимуться його обсяги на європейському ринку, відповідно тоді будуть зростати ціни на скраплений газ;
  • якщо ж цього ресурсу буде більше в Європі, тоді вартість зменшуватиметься.

null