На польских АЗС почали продавати нове пальне для автомобілів – HVO100. Це гідрогенізована рослинна олія, що є біопаливом, яке виробляється з рослинних олій та тваринних жирів. Втім, попри свої екологічні властивості та можливість використання у сучасних дизельних двигунах, підійде це пальне не для всіх.

Про це повідомляє OBOZ.ua із посиланням на in-poland.com. Зазначається: процес виробництва HVO100 передбачає гідроочищення, внаслідок якого органічна сировина перетворюється на паливо.

При цьому стверджується, що на відміну від традиційних біодизелів, HVO100 характеризується вищою хімічною та термічною стабільністю. Що маэ призводити до підвищення продуктивності та зниження зносу двигуна.

Втім, підійде нове пальне не всім – навіть попри те, що його можна використовувати у сучасних дизельних двигунах. «Заправлятися HVO100 зможуть тільки нові моделі автомобілів, розраховані на використання цього виду пального. У старих автомобілів можуть виникнути проблеми з продуктивністю, що може призвести до проблем із двигуном», – йдеться у повідомленні.

Крім того, підкреслюється, HVO100 дорожче традиційного дизельного пального. Так, на станціях «Авіа» літр його коштує 8,99 злотих (понад 90 грн за актуальним курсом НБУ), тоді як літр:

  • стандартного дизельного пального коштує 6,14 злотих (61,6 грн);
  • дизельного пального преміум-класу – 6,34 злотих (63,6 грн).